GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2016 07:42   Güncelleme : 20-06-2016 07:42

Dünyaca Ünlü Hafız Sadien, Ramazan Etkinliği Kapsamında Kur'an Okudu

Dünyaca ünlü Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien,Gölbaşı Belediyesi'nin ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kur'an okudu.

Dünyaca Ünlü Hafız Sadien, Ramazan Etkinliği Kapsamında Kur'an Okudu

Düzenlenen programa Adıyaman Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belde Belediye Başkanları, daire amirleri, müdürler, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien, programdan önce, ramazan dolayısıyla düzenlenecek çeşitli etkinliklere katılmak amacıyla Türkiye'ye geldiğini söyledi.

Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sadien, Türklerin Kur'an-ı Kerim dinlemeyi ve okumayı çok sevdiklerini, özellikle gençlerin Kur'an-ı Kerim okumasının, dinlemesinin ve onu sevmelerinin çok önemli olduğunu belirtti.

Kur'an-ı Kerim okumaya altı yaşında başladığını ifade eden Sadien, özellikle ramazanda yapılacak en güzel şeyin Kur'an-ı Kerim dinlemek, okumak ve Kur'an'ın emrettiği şekilde yaşamak olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise programa katılan herkese teşekkür ettiklerini belirterek bu güzel gecede kendilerine Kuran-ı Kerim okumak için gelen Hafız Abdurrahman Sadien’e de teşekkürlerini sundu.

Daha sonra, Sadien Gölbaşı 75.yıl Meydanında Kur'an-ı Kerim okudu.