GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2016 08:24   Güncelleme : 30-06-2016 08:24

Gölbaşı- Malatya Karayolunda Heyelan

Malatya-Adıyaman-Adana karayolu, aşırı yağış sonrasında oluşan heyelan nedeniyle trafiğe kapandı.

Gölbaşı- Malatya Karayolunda Heyelan

Malatya-Adıyaman-Adana karayolu, aşırı yağış sonrasında oluşan heyelan nedeniyle trafiğe kapandı. Yolun açılması için karayolları ve AFAD ekipleri, bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Olay, Malatya-Adıyaman-Adana Karayolu'nun Erkenek tüneli mevkiinde meydana geldi.

Bölgedeki aşırı yağışlar sonrasında heyelan oluştu. Heyelan sonucu yol, trafiğe kapandı. Karayolları tarafından Malatya ve Adıyaman'da bulunan ekipler, iş makineleri ile birlikte bölgeye yönlendirilirken, Malatya AFAD ekipleri de bölgeye gelerek çalışmalara katıldı.

Heyelanın oluştuğu noktada o esnada araç geçişi olmadığı ve bu nedenle de can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Malatya Valiliği olayın ardından açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, "29 Haziran 2016 Çarşamba günü 19.00 - 20.00 saatleri arasında Malatya - Doğanşehir - Adıyaman karayolunda aşırı yağış nedeniyle Erkenek Tüneli'ne 500 metre mesafede heyelan meydana gelmiş olup, heyelan sebebi ile karayolu trafiğe kapanmıştır. Oluşan heyelan sonucu can ve mal kaybı olmayıp, Karayolları Malatya 81. Şube Şefliği ve Adıyaman 87. Şube Şefliği ile Malatya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından yolun trafiğe açılması için çalışmalara hızla başlanılmış olup, çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Valiliğimizce karayolunda can ve mal güvenliği ile karayolunun ulaşıma açılması için her türlü önlem alınmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından duyurulur" denildi.


Kaynak : PHA