BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 01-07-2016 06:33   Güncelleme : 01-07-2016 06:33

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’in Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’in Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, mesajında, tüm hemşerilerin, aziz milletin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik etti.

Özdemir, mesajında şunları kaydetti:
"Sosyal hayatta dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “sabır” denilen yüksek ahlakî meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedî mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."

 

Kaynak : PHA