BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 13-07-2016 05:18   Güncelleme : 13-07-2016 05:18

Fatih Mahallesi Cami ve Taziye Evine Kavuşuyor

Gölbaşı Belediyesi ve vatandaş işbirliği ile vatandaşlardan gelen talepler üzerine Fatih Mahallesi Kosova Caddesi ve Samsat Caddesi’nin birleştiği noktaya cami ve taziye evi yapılıyor.

Fatih Mahallesi Cami ve Taziye Evine Kavuşuyor

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, vatandaşlardan gelen talep üzerine belediye olarak bir araştırma yaptıklarını ifade ederek vatandaşlardan Sayın Mehmet Gani bey, taziye ve cami yapımı için kendi arsasını bağışlayacağını kendilerine ilettiğini söyledi.

Başkan Özdemir, konuşmasında şunları kaydetti:

“Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’ne Fatih Mahallesi’ne cami ve taziye evi için çalışma yapmaları için görevlendirdim. Vatandaşların talepleri doğrultusunda Karaburunlu Mehmet Gani Bey, arsasını bağışladı. Biz de imar değişikliğine gittik. Cami projesini hazırladık.

Proje kapsamında alt kat taziye evi, üst kat ise cami olarak kullanılacak. 260 m2 alana temel oturtulacak. Bugün itibariyle inşaatına başladık.

Belediye ve vatandaş işbirliği ile yapılan cami tamamlandığında Diyanet İşlerine devri sağlanacak.  Ben buradan öncelikle bize arsasını bağışlayan Mehmet Gani Bey’e teşekkürlerimi sunarak, Allah kendisinden razı olsun diyorum.