GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2016 11:29   Güncelleme : 21-09-2016 11:29

Gölbaşı Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı Nefes Kesti

Gölbaşı Devlet Hastanesi Sivil Savunma Amirliğince yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikata Gölbaşı Belediyesi İtfaiye ekipleri de katılarak destek verdi.

Gölbaşı Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı Nefes Kesti

Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Selim Kuşağlı, yaptığı konuşmada, hastane bahçesindeki tatbikat öncesinde personele yangın ve yangına ilk müdahale konularında eğitim verildiğini belirtti.

Yangın söndürme sistemi ve tüplerinin iyi kullanılması gerektiğini kaydeden Kuşağlı, "2016 yılı yangın tatbikatımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk. Allah göstermesin oluşacak bir afet durumunda tüm tedbirleri aldık. Hastalarımızı güzel bir şekilde içerden tahliye ettik. Evrakları kurtardık, gerekli önlemleri aldık. Her türlü tedbirimizi aldık. İnşallah başımıza böyle bir şey gelmez ama biz gelecekmiş gibi hastane personeli olarak hazırlıklıyız. Bu tatbikatta emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, ekiplerimize de sonsuz teşekkürler." dedi.

 

Konuşmanın ardından, yangın söndürme, tüplerin kullanımı ve yangına ilk müdahale konularında uygulamalı tatbikat yapıldı. Ayrıca acil hastaların da ambulanslarla sevki de tatbikatla yapıldı.