SPOR
Giriş Tarihi : 14-10-2016 08:30   Güncelleme : 14-10-2016 08:30

Kılıç Ustaları Gölbaşı’nda Mücadele Edecek

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanlığı tarafından 15-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi spor salonunda Süper Minikler kategorisinde Erkek-Bayan açık Flöre Turnuvası yapılacağı bildirildi.

Kılıç Ustaları Gölbaşı’nda Mücadele Edecek

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, eskrim sporunda yine önemli ve büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Ata sporu olan eskrimde büyük başarılara ve organizasyonlara imza attıklarını belirten Bağcı, 15-16 Ekim tarihleri arasında Gölbaşı kapalı spor salonunda Türkiye’nin birçok ilinden bay ve bayan kılıç ustalarının Adıyaman’a geleceğini söyledi.

Bağcı, ”Türkiye açık Flore turnuvasında mücadele edecek olan eskrimcilerimizi ilimizde misafir etmekten büyük bir mutluluk duyacağız. Her geçen gün artan eskrim sporcu sayımız böylesine büyük organizasyonların ilimizde yapılması ile birlikte daha artacağı inancındayım. Ben şimdiden ilimize gelecek sporcularımıza ve kafilelere başarılar diliyorum. Hafta sonu ilimizde yapılacak olan müsabakalara tüm sporcularımızı, halkımızı ve değerli basın mensubu arkadaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Kaynak : PHA