ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-11-2016 07:47   Güncelleme : 04-11-2016 07:47

Gölbaşı Emniyetinden Dolandırıcılık Uyarısı

Gölbaşı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü, kent genelinde özellikle telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.

Gölbaşı Emniyetinden Dolandırıcılık Uyarısı

Gölbaşı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü vatandaşları bilgilendirme çalışması yapıyor. Evden ve iş yerinden hırsızlık, ATM ve telefon dolandırıcılığı gibi konularda vatandaşları uyaran polisler broşür dağıttı.

Özellikle cep telefonu dolandırıcılarına karşı vatandaşları bilgilendiren görevliler, hiçbir devlet görevlisi veya polisin para istemeyeceğini, cep telefonundan arayarak kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan, para veya kredi kartı bilgilerini isteyenlere itibar edilmemesini kaydetti.

Vatandaşların hırsızlara ve dolandırıcılara karşı duyarlı olmasını isteyen polisler, kapıya gelerek kendisini asker ve polis gibi tanıtan şahıslardan mutlaka kimlik sormalarını, çağrılmadan gelen ve tüpçü, sucu, postacı olduğunu söyleyen kişilere kesinlikle kapı açmamaları gerektiğini hatırlattı.

 

TDP Şube Müdürlüğü yetkilileri, şehrin huzur ve güvenliğine katkıda bulunmayı amaçladıklarını, halkın güvenlik açısından bilgilendirilmesini önemsediklerini ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.