EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-11-2016 10:04   Güncelleme : 07-11-2016 10:04

1 Nisan Anaokulu’nda Meslek Tanıtımı Yapıldı

Gölbaşı 1 Nisan Anaokulunda Mesleki Rehberlik Hizmetleri kapsamında ilçemizde bulunan meslek elemanlarını okula davet ederek bu kişilerin icra ettiği mesleğini uygulamalı olarak öğrencilere tanıtıldı.

1 Nisan Anaokulu’nda Meslek Tanıtımı Yapıldı

Okul Rehber Öğretmeni Ali Sefa DALKIRAN yaptığı açıklamada; Ülkemizin kalkınmasında bireylere, üretken ve gelişmeye açık nitelikleri kazandırmayı amaçlayan çağdaş eğitim anlayışının bireyin kendi potansiyelini maksimum düzeyde ortaya koyabileceği en uygun mesleği seçmesine önem verdiğine dikkat çekerek mesleki gelişim sürecinin çocuklukta bir meslek fikrinin oluşmaya başlamasından itibaren, yetişkinlikte de bir meslek sahibi oluncaya kadar geçen gelişim evrelerini kapsadığını ve artık günümüzde, bireyin bir meslek seçmesinin bir anda verilen bir karar olmadığı, mesleki gelişim süreci içinde biçimlenip ortaya çıktığı kabul edilen bir anlayış olduğunu belirterek, bu bağlamda öğrencilerimiz ileride icra edecekleri meslekleri bizzat uygulamalı ve görsel olarak tanımaları, ileride sağlıklı karar vermeleri açısından çok önemli olduğuna inandığını söyledi.

Samimi bir ortam içerisinde geçen mesleki tanıtım rehberliği öğrencilerin birbirinden ilginç soru ve düşünceleriyle eğlenceli bir etkinliğe dönüştü. Eğitim öğretim yılı boyunca sürecek olan etkinlik önümüzdeki aylarda farklı meslek gruplarının da katılımlarıyla devam edecek.

Okul Müdürü Akif ÖZTÜRK; okula gelerek bu etkinliğe destek veren jandarma Astsubay Ferdi SAĞIR’ a Hemşire Filiz TEZERDİ’ ye ve Bayan Kuaförü Hülya ÖZDEMİR’ e teşriflerinden dolayı teşekkür etti.