EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-11-2016 07:57   Güncelleme : 10-11-2016 07:57

Gölbaşı Fen Lisesi Türkiye’de 8.oldu.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 5 şube, 150 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan Gölbaşı Fen Lisesi öğrencileri Türkiye geneli 20 il ve 37 ilçe kapsamında yapılan deneme sınavında okullar arası başarı sıralamasında 8. olarak önemli bir başarı elde etti.

Gölbaşı Fen Lisesi Türkiye’de 8.oldu.

Faklı il ve ilçelerden 7485 öğrencinin katıldığı sınavda Gölbaşı Fen Lisesi okul birincisi öğrencinin genel derecede 13.sırada yer aldı.

Okul Müdürü Mehmet Daloğlu; Gölbaşı Fen Lisesinin Gölbaşı ilçesi açısından önemli bir kazanım ve fırsat olduğunu, fen lisesinin her anlamda iyi bir eğitim vermesi için ellerinden geleni fazlasıyla yapacaklarını söyledi. Önceki yıllarda TEOG sınavı sonucunda yüksek puan alan öğrencilerimizin daha iyi şartlar altında eğitim alabilmek için evlerinden uzakta dahi olsa ilk tercihlerinin fen liseleri ağırlıklı olması sebebiyle ilçe dışındaki eğitim kurumlarını tercih ettiklerini, Gölbaşı Fen Lisesinin bu yıl eğitim-öğretim hayatına başlamasıyla önemli bir ihtiyacın karşılandığını ifade etti.

 

Her bir öğrencimize vereceğimiz yüksek kalitede eğitim-öğretimin ilçemizin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan olacağını belirten Daloğlu kurumumuzun fiziki ve sosyal şartlarının her geçen gün daha da artırılacağını ifade etti. Eğitiminde kişisel başarılardan çok toplumsal başarıyı yakalamayı hedef olarak seçtiklerini anlatan okul müdürü DALOĞLU; okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerin hep beraber aynı amaca yönelerek gelecekte birçok başarıya imza atacaklarına inandıklarını belirtti.