GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 23-11-2016 14:22   Güncelleme : 23-11-2016 14:22

Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Gölbaşı ilçesinde faaliyet gösteren okul servis şoförlerine eğitim verildi.

Okul Servis Şoförlerine Eğitim

Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Denetleme Amirliğinden Polis Memuru Ersin Korkmaz ve Numan Akgül, "Aracınızda birden fazla can taşıyorsunuz, bunun bilincinde ve sorumluluğunda hareket ediniz. Trafik kazalarına baktığımızda daha çok insan unsurlu olduğunu görüyoruz, bu kazalar nedeniyle birçok can ve mal kaybına uğruyoruz. Trafikte daima saygılı ve seviyeli olmak lazımdır. “dedi.
Polis Memuru Numan Akgül, "Herkes kendi aracının Trafik Polisi olmalıdır. Amacımız okul servis araçlarının ve şoförlerinin kurallara uymalarını sağlamak, öğrencilerin okul ve evlerine güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamaktır" dedi.
İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığından Uzman Jandarma Mehmet Yılmaz da  "Şoförün yükümlülüğünün öğrencilerin oturarak rahat bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayacak tedbirleri alarak taahhüt ettiği yere kadar götürüp getirmekle ve servis sırasında taşıta başka hiçbir yolcu alamaz. Taşı içi düzeni sağlamak, anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere rehber personel bulundurmalıdır.”ifadelerini kullandı.
Ayrıca seminerde, Hız ihlalleri, takip mesafesi, durma, duraklama ve park etme, yolcu indirme-bindirme ve kuralları, emniyet kemeri kullanımı, geçme ve geçilme kuralları, şerit izleme ve şerit değiştirme kuralları gibi konularda da bilgiler verildi.

 


Kaynak : PHA