GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2016 12:20   Güncelleme : 03-12-2016 12:20

Engelliler Gününde Engellilerden Kutlama

Gölbaşı İmam Hatip Ortaokulu 3 Aralık Dünya engelliler Günü dolayısıyla bir program düzenledi.

Engelliler Gününde Engellilerden Kutlama

Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen Engelliler Günü programında açılış konuşmasını Kaymakam Murat Zadeleroğlu, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek engellilerin engeli aşmak için devletin bu konuda çok iyi çalıştığını ve vatandaşların da bu konuda duyarlı olması gerektiğine vurgular yaparak 3 Aralık Dünya Engelli Dünya Engelliler Gününü kutladığını söyledi. 

Gölbaşı Belediyesi Kent konseyi Başkanı Niyazi Arslan da konuşmasında 2010 yılından beri Gölbaşı Belediyesi Engelsiz Evi’nde her yıl 100 engellinin bağlama, gitar, resim ve seramik süsleme kurslarını aldığını belirterek ayrıca ihtiyacı olan yaşlı ve engellilere her yıl elektrikli ve elle kullanılan(manuel)  tekerlekli sandalye verdiklerini belirterek bunun haricinde engellilerin bone ve galoş üretimi de yaptıklarını ifade etti.

Konuşmalardan sonra İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri işaret diliyle türküler seslendirdi, kendisi de engelli olan 60.Yıl Ortaokulunda memur olarak çalışan Ali Bardakçı da kendi yazdığını şiirini seslendirdi. Halk ozanı olan Engelli Sanatçı Garip Kamil (Kamil Tezerdi) ve Mihrumah Sultan (Necla Tezerdi) bağlamalarıyla türkülerini seslendirdi.

Program sonunda Kaymakam Murat Zadeleroğlu, engellilere karanfil dağıtarak günlerini kutladı.