SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-12-2016 11:38   Güncelleme : 30-12-2016 11:38

Kanserde Farkındalık Yaratmak İçin Öğrenci Velilerine Mektup

Gölbaşı'nda kanserde farkındalığı artırmak için Gölbaşı 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görev yapan Ebe Nuran Balcı tarafından organize edilen Kanser Taramalarına Davet ile ilgili Veli Bilgilendirme Mektupları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 58 okulda 11 bin 653 öğrenciye yarıyıl döneminde karnelerle birlikte dağıtılması planlanmaktadır.

Kanserde Farkındalık Yaratmak İçin Öğrenci Velilerine Mektup

Ebe Nuran Balcı, Gölbaşında Kanserde Farkındalıkta Hedeflerinin 11 bin 653 öğrenci vasıtasıyla  23 bin 306 Anne Ve  Babalara Ulaşmak olduğunu söyledi.

Ebe Nuran Balcı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Amacımız; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 58 okuldaki 11 bin 653 öğrencimiz vesilesiyle 23 bin 306 anne ve babalarımıza sesimizi duyurabilmek ve tarama programlarımıza davet edebilmek. Bu sayede Sevgili Annelerimiz ve Değerli Babalarımızın kanser tarama programlarına katılımlarını sağlamak, kanser hakkında bilinçlendirmek üzere Aile Hekimlerine başvurmalarının amaçlandığı çalışmayla, mektuplarımızın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların desteğiyle 20 Ocak 2017 tarihinde karnelerle birlikte dağıtılması planlanmaktadır.

"Sağlıklı nesiller sağlıklı ailelerden oluşur" düşüncesiyle böylesi güzel ve anlamlı bir çalışmada yer alan Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğüne, Gölbaşı Toplum Sağlığı Merkezine ve Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne desteklerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sağlık ve eğitimin gücünün, Beyaz Güvercinlerimiz vesilesiyle Gölbaşı'nda kanserde farkındalık yaratacağına inanıyorum.

 

Son olarak Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün el ele vererek yer aldığı bu çalışmada davetimizi bir kez daha duyuralım.Tüm vatandaşlarımızı kanser taramalarını yaptırmak için Aile Hekimlerine başvurmaları gerektiğini belirtmek istiyorum."dedi.