GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2017 05:53   Güncelleme : 08-02-2017 05:53

Gölbaşı Belediye Başkanı Özdemir: "Turizme Yönelik Projeleri Hayata Geçireceğiz"

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ilçede turizme yönelik projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Özdemir:

Özdemir, yaptığı açıklamada, yarım kalan projelerinin kışın olmasından dolayı ara verdikleri en önemli projelerinin göl etrafının düzenlenmesi ile ilgili rekrasyon çalışması olduğunuu ifade etti.

Bunun 2016 yılı içerisinde 1600 metresini tamamladıklarını hatırlatan Özdemir, "Geriye 4.5 kilometre gibi etabımız kaldı. Onu da mevsim şartları el verir vermez devam edecez. 2017 yılı içerisinde Gölbaşı’ya kazandırmayı düşündüğümüz ve planladığımız hizmetlerimizin başında Gölbaşı'na yakışmayan ve Gölbaşı'mızın hizmetine cevap veremeyen bir belediye binamız var. Bunun da yenilenmesi gerekiyor. Pancar şefliği bahçesi içerisinde belediye hizmet binası yapacağız. Projemiz tamam, finanası konusunda İller Bankası ile görüşme halindeyiz. Bunun dışında araçlarımızı koyduğumuz garaj, yeni bir itfaiye binası, yeni bir mezbahaneyi Gölbaşı'mıza kazandırmayı planlıyoruz. Bunu da Malatya yolu üzeri un fabrikası içerisindeki 36 bin dönümlük bir alan içerisinde olacak. İnşallah 2017 yılı içerisinde bu hizmetleri bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

- TURİZME YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Turizme yönelik projelerinin de olduğunu aktaran Özdemir, şöyle devam etti:

"Göl etrafındaki düzenleme projesi tamamen truzime yönelik  bir proje. Bu projenin devamı inşallah olacak, büyük bir proje, iki göl arasındaki Gölbaşı gölü ile Azaplı gölü arasındaki kanalın her iki tarafını yirmişer metre düzenleme yaparak Gölbaşı'dan Karaburun'a kadar göl etrafındaki düzenleme sürecek. Daha ileri ki dönemlerde iki göl arasındaki kanalı da Gölbaşı'ya katarak, su sporları parkuru oluşturacağız. Sanayi şehiri yapmak değil, Gölbaşı'nı bölgenin mesire alanı haline getirmek, önce iç turizme sonra dış truzime açmak hedefimiz"

- OSB'NİN DOĞALGAZ SIKINTISINI BU YIL TAMAMLAYACAĞIZ

OSB'deki çalışmalara da değinen Özdemir, "Sanayi olarak en büyük eksiğimiz veya problemimiz şuan organize sanayi bölgemizde doğal gazın bulunmaması. Bununla ilgili olarak Vekillerimizle, Kaymakamımızla, Valimiz uğraş içerisindeler,  hep beraber uğraşıyoruz. Epeyce yol aldık, umuyorum Kahta Organize Sanayisi ve Gölbaşı Organize Sanayi Bölgesi doğal gazı önümüzdeki sezon içerisinde doğal gaza kavuşuruz" diye konuştu.

 


Kaynak : PHA