BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 24-03-2017 10:13   Güncelleme : 24-03-2017 10:13

Gölbaşı'nda İlaçlama Çalışması

Gölbaşı Belediyesi Temizlik işleri bağlı ekipler, ilçenin sınırları dahilinde haşere ve lavra üreme noktalarını tespit ederek ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

Gölbaşı'nda İlaçlama Çalışması

Belediye ekipleri 9 mahallenin her tarafında çeşitli su birikintisi, sazlık, bataklık, dere yatakları, akarsu kenarları, içi dolmuş havuzlar, fosseptik çukurları, su birikintileri gibi sineklerin en çok yumurta bıraktığı alanlarda ilaçlama yaptı. Ayrıca ekipler caddelerdeki tüm ağaçları da ilaçladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Larva mücadelesi ve ilaçlama çalışmalarının ilçe genelinde belirlenen durgun su alanları, dere yatakları, gübrelik alanlar şehir içi mazgallar, pazar yerleri, şehir çöplüğü gibi noktalarda devam ettiğini belirtti.

Özdemir; "Belirlenen yerlerde çalışmalarımız 5 -10 gün aralıklarla 3 veya 4 er defa lavra ilaçlaması yapılacaktır. Yaz mevsiminde vatandaşlarımızın sivrisinek sıkıntısı çekmemesi için ilaçlamalarımızı larva döneminde başlayarak devam ettiriyoruz. İlk olarak çalışmalarımıza sivrisineklerin üreyebilecekleri yerlerde başladık. Lavra döneminin bitmesinin ardından genel ilaçlama başlayacaktır. Amacımız vatandaşlarımızın sineklerden ve sinekler vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak rahat bir yaz geçirmeleridir." dedi.


Kaynak : PHA