EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-03-2017 07:09   Güncelleme : 31-03-2017 07:09

Bölge Birincilerinden Başkan Özdemir’e Ziyaret

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i, Yavuz Ortaokulu Hentbol takımı ziyaret etti.

Bölge Birincilerinden Başkan Özdemir’e Ziyaret

Gölbaşı Yavuz Ortaokul Hentbol takımı Mardin’de düzenlenen okullar arası hentbol turnuvasından bölge birincisi olması münasebetiyle Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret etti.
Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, burada yaptığı konuşmada, eskiden kendi dönemlerimde okullarda öğrenim görmenin zorluklarından bahsederek bir üst sınıfa geçen arkadaşlarının kitaplarını kullandıklarını, çok zor şartlarda gaz lambasının altında ders çalıştıklarını söyledi.
Başkan Özdemir, konuşmasında şunları kaydetti:
“Hiç ders kitabı olmayan arkadaşların evlerine giderdik ya da onlar bize gelirdi birimiz tarih çalışırken birimiz Türkçe dersi çalışırdık. Şimdi Allah’a şükür sıcak evlerimiz var, elektriğimiz var. Okullarımız, evlerimiz ve sokaklarımız pırıl pırıl. 
Elbette ki tüm günümüzü ders çalışarak geçirecek değiliz. Sokağa da çıkmalısınız, oyun da oynamalısınız. İşte sizin çalışmanınız bu birinciliği getirdi. Ben sizleri tebrik ediyorum başarınızdan dolayı. 
Bu başarınızda en büyük faktör elbetteki anneniz, babanız ve öğretmenleriniz. Onlarında sözlerini dinleyeceğiz ve görevlerimizi yapacağız. Tekrardan başarılar dilerim.”
Konuşmalardan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ederek kutladı.

 


Kaynak : PHA