SİYASET
Giriş Tarihi : 07-04-2017 08:30   Güncelleme : 07-04-2017 08:30

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Muhtarlarla ve STK’larla Buluştu

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Gölbaşı Belediyesi ve Toplumsal Gelişim Merkezi(TOGEM) tarafından organize edilen programda muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Muhtarlarla ve STK’larla Buluştu

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, “Bizler, hizmet yolunda korkmadan, çekinmeden doğru bildiklerimizi söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Bu yolda önümüze engeller çıktı ve çıkmaya da devam edecektir. Ancak bizler engeller karşısında üzülmeyeceğiz, hüzünlenmeyeceğiz, yeise kapılmayacağız. Bizler fani kullarız, siz olmadan bizim bir şey gerçekleştirmemiz çok zor. İşte bu kutlu yolda engelleri aşarken desteklerini hissettiğim siz değerli Gölbaşı halkına sonsuz minnetlerimi ve teşekkürlerimi bildirmeden geçmek istemiyorum. Biz sizler için varız, sizlerin desteğini hissettikçe var olmaya devam edeceğiz. “

Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonunda muhtarlar ve Sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, çok önemli bir süreci hep birlikte yürüttüklerini belirterek burada herhangi siyasi partiye ya da herhangi bir kişiye oy vermediklerini belirterek herkesin Türkiye’nin geleceği için oy vereceğini söyledi.

Aydın, muhtarlar ve STK’larla yapılan toplantıda ise bu 18 maddenin hangisinde  tek adamlık var, bu 18 maddenin hangisinde muhtarlıklar kalkıyor? En büyük cevabı muhtarlar verecek mi onlara? Diye sordu.

Aydın, Toplumsal Gelişim Merkezi(TOGEM)  tarafından bir lokantada kadınlara yönelik düzenlenen yemekli toplantıda ise  şunları söyledi:

“Hepimiz yavrularımızın daha güzel bir gelecekte yaşaması adına şu anda toplu atıyor yüreğimiz. Türkiye’nin artık o eski hastalıklarından kurtulması, ayağımızda ki prangalardan kurtulması için türkiye’nin artık darbelerle anılmayan bir ülke olması için Türkiye’nin artık yokluk yoksulluk ülkesi olmaması için geleceğe daha güvenli bakmak için güçlü Türkiye adına hep birlikte gayret ediyoruz.

Bugün Suriye’de sadece ölen insanlar sadece Müslümanlar değil. Suriye’de insanlık katlediliyor. Hani uluslar arası kuruluşlar, Hani Birleşmiş Milletler, hani o medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar, hani o Batı, neden sesini çıkar mıyor? Niye Arakan’da dökülen kanlara seyirci kalıyor? İdlib’de, Halep’de katledilen Müslümanlara neden duyarsız kalıyor? Çünkü onlar sadece kendi renginden olursa, kendi dininden olursa, onlar gibi inanırsan sana sahip çıkar. Dünya’ya demokrasi dersi vermeye çalışan temel haklar, kişi hakları diyen ve bu anlamda  hiçkimseye fırsat vermeyen Avrupa o çifte standardını bir kez daha ortaya koymuştur. Batı medeniyeti çökmüştür. Avrupa, Orta Çağ karanlığına gömülmüştür. Ve yeniden hortlayan bir haçlı ittifakında birleşiyor. Sadece Türkiye için değil, sadece Müslümanlar için değil, Avrupa’nın barışı için de Dünya barışı için de ciddi bir tehlikedir oradaki yabancı düşmanlığı, oradaki Müslüman karşıtlığı.  İşte bunun için biz güçlü olmak zorundayız. Biz sadece Türkiye’den ibaret değiliz bütün mazlumlar, bütün mağdurlar, tüm gönül  coğrafyamız umut ışığı olarak sizleri görüyor., bu büyük milleti görüyor, Türkiye’yi görüyor, Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyor.”

 

Konuşmalardan sonra TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ve AK Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı esnafları ziyaret ederek Evet için destek istedi.