EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-06-2017 13:48   Güncelleme : 03-06-2017 13:48

Gölbaşı’nda Çelik Tencere Fabrikası Hizmete Girdi

Gölbaşı’nda 15 Temmuz Osmanlı Metal Sanayi (O.M.S) Şirketine ait tencere fabrikası Organize sanayi Bölgesi’nde hizmete girdi.

Gölbaşı’nda Çelik Tencere Fabrikası Hizmete Girdi

Açılışta konuşan OMS Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Özgen, şirketin 1978 yılında kurulduğunu belirterek şuanda 70 ülkeye ihracat yaptıklarını ve Gölbaşı ilçesine bu fabrikayı açarak ilk etapta 100 kişi daha sonra ise fabrikanın genişletilerek 400 kişiye istihdam sağlayacağını belirtti.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de konuşmasında öncelikle fabrikayı ilçeye açtıkları için teşekkürlerini sunduklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlçemiz, işsizlik sıkıntısından muzdarip olan bir yerdir. Tam da bu zamanda cesaret gösterip ilçemize bu yatırımı kazandıran çok değerli insan Fatih Özgen’e ben ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu tesis Gölbaşı ilçemizde lokomotif görevi görecektir. Bu anlamda da peşine birkaç şirket takıp mutlaka Gölbaşı’na getirecektir. Bu inançtayım. Böylelikle Gölbaşı’ndaki işsizliğe büyük çare olacaklardır. Buna inanıyorum.

Çok değerli valim gayretlerinizi biliyoruz. Rabbim sizlerden razı olsun başımızdan eksik etmesin. Gölbaşı Organize Sanayi’nin en büyük eksiği, yıllardır uğraşıyoruz, doğalgazı henüz getiremedik. Bu konuda siyasilerimiz de bir çaba içerisinde. Sizin de desteğinizi istiyoruz.

Bu toplantının bir açılış olmadığını sadece bir farkındalık yaratmak için yeni başlayan bu tesisin tanıtımı için bu toplantının tertip edildiğini biliyorum. İlerde bu tesis büyüyecek ve 300 kişinin üzerinde istihdam sağlayacak. Ben ilçemize firmaya hayırlı olmasını diliyorum. Firma sahiplerine hayırlı bol kazanç diliyorum.“

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, yaptığı açılış konuşmasında, öncelikle buraya yapılan yatırımdan dolayı Fetih Bey’i tebrik ettiğini Gölbaşı ilçesinde yapmış olduğu yatırımın büyüyerek devam edeceğine inancının tam olduğunu ifade ederek başarılarının devamını diledi. 

 

Konuşmalardan sonra protokol ve fabrika yöneticileri açılış kurdelesi kesti. Daha sonra fabrikanın tencere üretimi makineleri gezildi.