EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-02-2018 05:38   Güncelleme : 02-02-2018 05:38

Üzüm Üreticilerine Portatif Çadır

Gölbaşı ilçesinde, üzüm üretimi yapan köylülere üzüm kurutma alanlarının oluşturulması amacıyla portatif çadır dağıtıldı.

Üzüm Üreticilerine Portatif Çadır

Belören Beldesinde yapılan programda konuşan Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, ”Elimizden geldiği imkânlar ölçüsünde örnek teşkil edebilecek, üretimlerimize bir çeşitlilik verecek, kalitesini arttıracak projeler yapmaya devam edeceğiz. Kaymakamlığımız adına İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile GAP idaresinin GAP Kırsal Kalkınma Projeleri Destekleme Programı kapsamında tarafından daha önce üzüm kurutma alanları oluşturmak amaçlı olarak ilçemiz genelinde 40 adet çadır dağıtımı gerçekleştirmiştik, bugün de talep eden üzüm üreticilerimize 10 adet çadır daha dağıtıyoruz. Gölbaşı bağlarımıza portatif kurutma alanlarının oluşturulması amacıyla 50 köylümüze 50 adet çadır vermiş bulunuyoruz. Projemize destek veren GAP ve Tarım teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çadır dağıtım programına Kaymakam Can Aksoy, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, İl Genel Meclis Üyesi Emrullah Kara, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Fatih Altındal, İlçe Özel İdare Müdürü Sait Özdemir, köy muhtarları ve köylüler katıldı.


Kaynak:PHA