GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2018 06:11   Güncelleme : 11-04-2018 06:11

Gölbaşı'nda Polis Teşkilatının 173. Yıldönümü Kutlandı

Gölbaşı ilçesinde Polis Teşkilatının 173, yıldönümü törenle kutlandı.

Gölbaşı'nda Polis Teşkilatının 173. Yıldönümü Kutlandı

 

Gölbaşı Hükümet Konağı önünde yapılan törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Uçan, ”Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Türk Polis Teşkilatının 173.cü kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Türk Polisinin görevlerini yerine getirmede gösterdiği özverili çalışmalar ve bu çalışmaların önemi millet olarak içinde bulunduğumuz şu zorlu günlerde daha da artmıştır. Türk polisi olmak bir kişiye, bir zümreye, bir cemaate değil devlete ve millete hizmet etmeyi, devletin ve Cumhuriyetin polisi olmayı, milli karakterini niteleyen polis yıldızını sadece üniformasında değil yüreğinde de taşımasını gerektirmektedir. Gölbaşı’nda asayiş var, huzur var. Özellikle sizlerin huzuru için mesai arkadaşlarımla beraber gece-gündüz demeden görev yapmanın, Gölbaşı ilçemizde güvenlik bilincini yerleştirmenin çabası içerisindeyiz"dedi.

Tören, Sedef Gül isimli öğrencinin "ben polis olacağım" isimli şiirini okumasından sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde verilen ikram ile sona erdi.

Hanım Kaya isimli vatandaş, polisleri, huzuru ve güvenliği sevdiğini belirterek,  "huzur için bayrak lazım, bayrak içinde tatlılık lazım" diyerek kendi yaptığı üzerinde Türk Bayrağı motifi bulunan tatlıyı polislere ikram etti.

Törene Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak : PHA