GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 21-04-2018 10:24   Güncelleme : 21-04-2018 10:24

Başkan Özdemir, Öğrencileri Çanakkale’ye uğurladı

Gölbaşı Belediyesi Başkanı Yusuf Özdemir, Belediyenin sponsorluğunda düzenlenene gezi kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini Çanakkale’ye uğurladı.

Başkan Özdemir, Öğrencileri Çanakkale’ye uğurladı

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, uğurlama esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 “Siz değerli Gölbaşılı hemşerilerimizi Çanakkale zaferinin 103. Yılında şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdatlarımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeniz için ve sizlere bu geziyi düzenledik. Gördüğünüz tarihi yerleri hafızalarınıza iyi kazıyınız. Bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşıyorsak; şehit ve gazi olan ecdadımızın sayesindedir. Onlara çok şey borçluyuz. Bizlere düşen, onlara layık evlatlar olarak aldığımız emaneti hakkıyla taşımak ve Türkiye’mizi yeryüzünde şehitlerimize layık bir konuma getirmektir.”

Okul Müdürü Recep Akbaşlı, kendilerine geziden dolayı destek veren Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e teşekkürlerini sundu.

 TARİHİ YERLERİ GEZECEKLER

Çanakkale’de  öğrenciler Tarihi Milli Parkı, Kabatepe, Anzak Koyu, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Eceabat, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gibi yerleri ziyaret edecekler.