EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-09-2018 14:16   Güncelleme : 17-09-2018 14:16

Özdemir'in yeni eğitim- öğretim yılı mesajı

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir'in 2018-2019 eğitim öğretim yılı mesajı yayımladı

Özdemir'in yeni eğitim- öğretim yılı mesajı

Özdemir’in mesajı şu şekilde:Yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamış olmanın mutluluğu içeresindeyiz. 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılının hayırlara vesile olmasını; başarı, huzur ve esenlikle dolu geçmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Eğitim camiamızın fedakâr öğretmenlerinin büyük bir özveri ve gayretle çalışmalar yapması sonucunda Gölbaşı, akademik anlamda gittikçe yükselen bir başarı ivmesi yakalamıştır. Her bir arkadaşım, görevinin sorumluluğu içeresinde hareket ederek büyük çabalar göstermiş, eğitim-öğretim başarısı konusunda verilen hiçbir görevden kaçınmamışlardır. Hatta, okullarımızın eğitim-öğretime hazırlanmasında; boyayı, badanayı, kaynağı, temizliği… kendileri yapıp okullarını eğitim-öğretime hazır hale getirmişlerdir. Bu büyük fedakârlık da dolayısıyla başarıya yansımıştır.

 

Okullarımızda, “kurum kültürü” en üst düzeyde yerleşmiş, öğretmen-idareci-veli ve öğrenci arasında büyük bir uyum oluşmuştur. Bu kurumsal kültüre, ilçemiz idarecileri başta olmak üzere, il yöneticilerimiz ve bakanlığımız da önemli destekler vererek kurum kültürümüzün kuvvetlenmesini sağlamışlardır. Başta kaymakamlığımız ve belediyemiz olmaz üzere, tüm kurum ve kuruluşlar, Gölbaşı eğitim ve öğretimine katkı sunmuşlar ve başarımızda bizlere destek vermişlerdir. Bu sebeple, bizden desteğini esirgemeyen Gölbaşı Kaymakamımız Sayın Can Aksoy ve Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Özdemir Beyler başta olmak üzere, ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlara, İl Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz ve ekibine, bakanlık mensuplarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

Okullarımızın donanım konusunda da eksiklikleri yok denilecek seviyeye ulaşmış, binalarımız ve fiziksel kapasitemiz, ihtiyaçlarımızı karşılar duruma gelmiştir. Bu yıl yapılan 4 okul ile de 1-2 okul ihtiyacı dışında bina ihtiyacımız kalmamıştır.

 

Elbette ki eğitimin asıl unsuru, lokomotifi, temel taşı öğretmenlerimizdir. Bugün, Gölbaşı Millî Eğitimi –idarecileriyle birlikte- yaklaşık 1000 kişilik bir öğretmen ordusuyla 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılına eksiksiz hazırdır. Tek amacımız, bizlere emanet edilen geleceğin mimarlarını yetiştirmektir. Bu konuda, başta saygıdeğer velilerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminin destek, yardım ve teşviklerine ihtiyacımız vardır. Çünkü eğitim, tek bileşenli bir kavram değildir. Toplumun tüm kesimleri bizim paydaşlarımızdır. Bu paydaşlarımızla birlikte, organize bir şekilde geleceğin Büyük Türkiye’sini kurmak, Atatürk’ümüzün bizlere hedef olarak gösterdiği “muasır medeniyetler seviyesine erişmek” en büyük hedefimizdir. Bu hedefimize ulaşma konusunda canhıraş çalışan, başta öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere, tüm paydaşlarımıza başarılar diliyor, gayretli çalışmaları için de şükranlarımı arz ediyorum.

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başarı, huzur, esenlik ve güzelliklerle geçmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize rahmet, kalanlara sağlık, sıhhat ve selamet diliyor, sevgili öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum.

 

Selâm, saygı, kalbî muhabbet ve dua ile.