SİYASET
Giriş Tarihi : 30-09-2018 05:40   Güncelleme : 30-09-2018 05:40

CHP, Gölbaşı’nda seçim startını verdi

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimi için start verdi.

CHP, Gölbaşı’nda seçim startını verdi

Bu ülkenin kurtarıcısının ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileri hepiniz hoş geldiniz diyerek CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında yapılan toplantıda konuşmasına başlayan Gölbaşı CHP İlçe Başkanı Emine Köseler: ”MYK yerel seçimlerin Türkiye genelinde hızlandırma kararı aldı. Bize gelen genelgede 1 -10 Ekim tarihleri arasında parti yöneticileri eğer adaylık düşünüyorlarsa görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor. Aday adaylığı süreci ise 1 -19 Ekim tarihleri arasında olacak. Bizler 11 aylık bir süreçte, daha öncesi hepimiz de bu örgütün içerisinde çalışmalarımıza devam ediyorduk ama 11 ay boyunca sürekli halka dokunarak, halkın içine girerek , bire bir istişarede bulunarak şu sonucu çıkardık. Gölbaşı’nda CHP Yerel Yönetim Seçimlerinde belediyeyi almak üzeredir. Birlik olursak, beraber olursak, yan yana ,omuz omuza, geçmiş günlerdeki siyaseti ve siyasetçileri eleştirmeyerek, aday kim olursa olsun onu düşünmeden, hepimiz birer Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Adayıymışız gibi çalışırsak zafer yakındır. Ben bu dönem herkesin bu sorumlulukla hareket edeceğini düşünüyorum. Elimizde büyük bir fırsat var. Bu fırsatı hep beraber değerlendirelim. Aday kim olursa olsun, fark etmez .Aday CHP’nin adayıdır. Aday belirleme sürecinde on kişilik tarafsız  bir komisyon oluşturulmasından yana bir karar alındı. Bu komisyon CHP olarak seçimi kimlerle kazanacağımızın çalışmasını yapacak. Çalışma sonucunu raporlaştırarak yönetim kuruluna verecek. Daha sonra yönetim kurulunun vereceği karar, yapılan farklı çalışmalar ve komisyonun kararı harmanlanarak  bir aday çıkaracağız.

Aday kim olursa olsun ,sorgulamadan, el ele, omuz omuza verip her birimiz bir aday gibi çalışırsak  başarı kaçınılmaz olur. Bizim tek düşüncemiz seçimi kazanmaktır. Bu yüzden bu gün hep beraber buradan seçim startını veriyoruz. Partimiz ve memleketimiz için hayırlı olsun. Yolumuz aydınlık olsun” dedi.

Köseler ayrıca sorulan bir soru üzerine kendisinin ve ailesinden hiç kimsenin aday olmayacağını da belirtti ama partimi de adaysız bırakmam dedi..