RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 11-11-2018 18:57   Güncelleme : 11-11-2018 18:57

İbrahim Kocaman ile röpörtaj

Gölbaşı Güncel haber Sitesi köşe yazarlarından Etem Karaüzüm, AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı İbrahim Kocaman ile röportaj yaptı.

İbrahim Kocaman ile röpörtaj

 

Etem Karaüzüm: İbrahim Bey. Gölbaşı Belediye Başkanlığı için AK Partiden Aday Adayı oldunuz. Size başarılar diliyorum. Hayırlı ,uğurlu olsun.

 

İbrahim Kocaman: Teşekkür ederim Etem Bey.

 

Etem Karaüzüm: Geçen dönem MHP’den Gölbaşı Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girdiniz. Seçimlerde büyük bir başarı gösterdiniz.5 yıl önceki bu başarınızın etkisi mi sizi AK Partiden aday adayı olmaya zorladı?

 

İbrahim Kocaman: Öncelikler sizlere teşekkür ederim.2014 seçimlerinde MHP’den Gölbaşı Belediye başkan Adayı oldum.

 

Seçimlerde almış olduğum oy sadece şahsıma ait olan bir oy değildir. Birlikte çalıştığım, bana inanan, güvenen insanlara kendimizi anlattık ve karşılığını aldık diye düşünüyorum. AK Partiden aday adayı olmamızın sebebi ise tabi ki oradan almış olduğum bir teveccüh vardı. 2014 ‘de bana güvenerek oy veren dostlarımın da bende emeği olduğunu düşünerek AK Partiden Aday Adayı olmaya gerek duydum ve Gölbaşı’nda AK Parti Belediye Başkan Aday Adayıyım.

 

Etem Karaüzüm: Arkanızda sizi adaylığa iten başka bir güç mü var?

 

İbrahim Kocaman: Benim arkamdaki en büyük güç Gölbaşı’dır, Gölbaşı sevdamdır.

 

Etem Karaüzüm: Bir tarafta yıllardır girdiği her seçimi kazanan mevcut başkan Yusuf Özdemir var. Bir tarafta başka aday adayları var. Bir de siz varsınız. Oldukça da iddialısınız. Ak parti girdiği her seçimi kazanan başkanından vaz geçer mi? Böyle bir aday dururken AK Parti sizi neden aday göstersin?

 

İbrahim Kocaman: Gölbaşı’nın hak ettiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Ben Gölbaşı’nı 3 dönem ileriye götürecek projelerimle ve ekibimle geliyorum. Biz projelerimizin Gölbaşı halkına neler getireceğini izah ederek bu yarışa gireceğiz. Geçen seçimdeki başarımız ve Gölbaşı sevdalısı oluşumuz sebebiyle bende bu yarışta varım ve Gölbaşı AK Parti Belediye Başkan Aday Adayıyım.

 

Etem Karaüzüm: AK partiden şöyle bir sinyal mi aldınız. Yani Biz Yusuf Özdemir’i bir daha aday yapmayacağız sinyali mi geldi size?

 

İbrahim Kocaman: Ak Parti Genel Merkezi inşallah bu kardeşinize gölbaşı belediye başkanlık adaylığını vereceğinden hiçbir şüphem yoktur. AK Partili hiçbir birimden makamdan ve seçmenden böyle bir duyum almadım. Sonuçta bu bir yarıştır. Bu bir sevda ve hizmet aşkıdır. Bu yarışa girmemizde birilerinin aday gösterilip gösterilmemesi bizim için ölçüt değildir. Bizim için önemli olan Gölbaşı halkına en iyi bir şekilde hizmet edebilmektir. Son söz AK Parti genel merkezinin saygıdeğer yetkililerine aittir.

 

Etem Karaüzüm: Şayet aday olursanız mevcut başkanın çevresinden oy alabilecek misiniz?

 

İbrahim Kocaman: Evet ben ve ekibimin çalışması, gölbaşı halkının teveccühleriyle tüm parti seçmenlerinden oy alacağıma inancım tamdır. Bunun en büyük delili 2014 deki yerel seçimlerdir.

 

Etem Karaüzüm: Halk sizi MHP’li olarak biliyor. Bir önceki seçimlerde MHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girdiniz. MHP’li vatandaşlar size adayımız diye oy verdi. Şimdi ise AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı oldunuz. Size geçmişte oy veren MHP’li vatandaşların bu seçimde tekrar size oy vereceğini düşünüyor musunuz?

 

İbrahim Kocaman: Bu konuyu siyasi olarak algılamamak lazım.30 Mart 2014 seçimlerinde Gölbaşı’ndaki MHP’li vatandaşlarımızın tamamının bana oy verdiğini düşünmek biraz zor. Ben 30 Marttaki seçimde birçok kesimden oy aldım. Biz kendimizi ve projelerimizi anlatarak sol kesimden de ,AK Parti’den de oy aldık. Bu oyları ben sadece şahsım adına almadım. Bana inanıp ta benimle beraber yola çıkan arkadaşlarımla beraber bu başarıyı elde ettik. Bu seçimde de kısmet olur da yaradan bana nasip ederse her kesimin oyunu alabileceğime inanıyorum. Ben toplumun her kesimine hitap edeceğim. Gölbaşı bir kişiyle ayağa kalkmaz birlikte ayağa kalkar. Biz bu ilçenin talihini değiştireceğiz.

 

İbrahim Kocaman: Etem Hocam. Soruları hep siz sordunuz. Müsaade ederseniz size bu kadar insanın içinde  bende bir soru sorayım. Ben aday olursam bana oy verecek misiniz? İlk seçmenim olur musunuz?

 

Etem Karaüzüm: Ben CHP’nin üyesiyim. Bu zamana kadar AK Partiye hiç oy vermedim. Aday olursanız bu kadar insanın yanında bende size söz veriyorum. Sizin için AK Partiye oy vereceğim. babam da aday olsa diğer partilere oy vermeyeceğim.

 

Etem Karaüzüm: Son olarak Gölbaşı seçmenine ne söylemek istersiniz?

 

İbrahim Kocaman: Ben İbrahim Kocaman . Gölbaşının evladı, sevdalısı ve hizmetkârı olarak bu onurlu göreve talibim. Gölbaşı halkının hak ettiği hizmete kavuşması için Gölbaşılı hemşerilerimin şerefli oylarına talibim. Unutmayınız ki oy namustur. Hemşerilerimin oylarını çok iyi düşünerek layık gördükleri adaya vereceklerinden hiçbir şüphem yoktur. Tüm hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Etem Karaüzüm: Bu  Pazar sabahında ,bu güzel söyleşi için sizlere çok teşekkür ediyorum.

 

İbrahim Kocaman: Ben teşekkür ederim.