EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2018 14:44   Güncelleme : 24-11-2018 14:44

Başkan Özdemir Öğretmenler Gününü kutladı

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ilçe genelinde görev yapan öğretmenler akşam yemeğinde buluşarak öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan Özdemir Öğretmenler Gününü kutladı

Gölbaşı Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Efsane Düğün Salonu’nda yemek programı düzenlendi. Programa Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve ilçe genelinde eğitim veren okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.

 

Programda ilk olarak söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, öğretmenleri bu özel günleri olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yalnız bırakmayan ve yemek programını düzenleyen Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e teşekkür ederek “tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir’in ardından öğretmenlere hitap eden Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir. tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 

Başkan Özdemir, konuşmasında şunları kaydetti:

 

Çok Saygıdeğer Öğretmenlerim;

 

Toplumların huzurlu, güvenli, maddi ve manevi refah seviyesine ulaşması ile aydın ve medeni bir gelecek içinde yaşaması için çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi, bilgiyi, başarıyı yakalamaları milli ve manevi değerlerle donatılmaları gereklidir. Her millet, çocuklarını ve gençliğini, kendi temel değerleri içinde görmeli, yetiştirmeli ve gelecek asırlara hazırlamalıdır. Bunun da eğitim ve öğretimle olacağı açıktır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar güvende ve aydınlık olacaktır.

 

Çocuklarına ve gençlerine gerekli eğitimi veremeyen, onları özlediği gibi yetiştiremeyen bir millet, asla hür ve bağımsız olamaz. Milli ve manevi değerlere bağlı, beden ve ruh sağlığı yerinde, güçlü ve başarılı bir eğitim ve öğretimle çağın standartlarına göre yetişmiş bir nesil, milli varlığımızın en büyük teminatı olacaktır. Millet olarak vatanımız ve devletimizle birlikte sonsuza kadar yaşamak ve gelecek yüzyıllarda da kendi kimliğimizle var olmak istiyorsak eğitimi en öncelikli konu olarak görmek durumundayız.

 

Şahsım da içinizden biri olarak, yani eğitimci kökenli biri olarak her daim eğitimin hizmetinde koşan bir neferim. Siz değerli eğitimcilerin emrindeyim. Kapım her zaman sizlere açıktır. Her türlü sorun ve talepleriniz için Çekinmeden, günün ayın yılın her vakti yanıma gelebilirsiniz. Unutmayın ki siz eğitimcilerin ışığı sadece öğrencileri aydınlatmaz, bütün toplumu aydınlatır. O toplumun bir ferdi de benim. Saygılarımla.”

 

Konuşmalardan sonra Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, kendisinin de ilkokul öğretmeni olan en yaşlı öğretmen Reşit Öztürk’e, En kıdemli öğretmen Sevim Uluçay’a, kıdemi en düşün olan Nurullah Fatih Güney’e birer çiçek takdim etti.

 

Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı konuşmaların bitiminde hep birlikte yenilen yemek ve yapılan hoş sohbetlerin ardından sona erdi.