EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2018 14:45   Güncelleme : 24-11-2018 14:45

24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı

Gölbaşı ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı

İlk tören saat 13:30´da Milli Eğitim Müdürümüz Ali Şeyh ÖZDEMİR´in, Atatürk Büstüne çelenk koyması ve akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Çelek koyma töreninden sonra Program, Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda devam etti.

Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan program saat 14:00´da başladı. Buradaki törene Adıyaman Vali Yardımcısı Adem KAYA, Gölbaşı Garnizon Komutanı Başkanı Bekir GAZNEVİ, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Eren KIRAÇ, yaptığı açılış konuşmasında; Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracağız. dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR; “Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değer ile ölçülür. Sadece bu söz bile, öğretmenlik mesleğinin önemini anlatmaya kafidir. Kalkınıp, çağdaş dünyada hak etiğimiz yere ulaşabilmek için, Atatürk’ün gösterdiği hedef olan “Muasır medeniyetler seviyesi”ne çıkabilmemiz için eğitime gerektiğinden de fazla önem verilmeli ve bu alanda yapılan yatırımları artırmalıyız. Sadece güzel kanunlar çıkarmak, yeni ekonomik sistemler geliştirmek, bir ülkeyi ileri medeniyetler düzeyine çıkarmaz. Bu kanunları, sistemleri uygulayabilmeniz için, devletin her kademesinde, eğitilmiş insanlara ihtiyacınız olacaktır. İşte eğitim, bu eksikliği giderecek ve kalkınma yolundaki hızınızı artıracaktır. Eğitime önem vermenin yolu da öğretmenden geçer şüphesiz. Çünkü eğitimin temel taşı öğretmendir. dedi.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.