EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-12-2018 06:40   Güncelleme : 06-12-2018 06:40

Çiftçilere süt sağma makinesi dağıtıldı

Gölbaşı ilçesinde “Sütçülükte Modernizasyon ve Nasırsız Eller Projesi” kapsamında büyükbaş hayvan yetiştiricilerine süt sağım makinesi dağıtımı yapıldı.

Çiftçilere süt sağma makinesi dağıtıldı

Dağıtım töreninde konuşan İl Tarım Müdürü Adil Alan:  “GAP Kırsal Projeleri Destekleme Programı çerçevesinde finanse edilen ve Gölbaşı Kaymakamlığı koordinatörlüğünde İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte yürütülen ‘Sütçülükte Modernizasyon ve  Nasırsız Eller Projesi’, GAP İdaresi tarafından %70 hibe şeklinde desteklenmekte ve çiftçilerin büyükbaş hayvanlarından daha hijyenik şartlarda süt elde etmesi, bunu yaparken de  zamandan ve  işçilikten tasarruf ettirmeyi amaçlamaktadır. Bu projeyle hayvan yetiştiriciliği için çok önemli olan meme hastalıklarının da önüne geçmiş olacağız. GAP idaresine proje destekçisi oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Projeyle Gölbaşı’nda 230 çiftçiye süt sağma makinesi dağıtıldı.

 

Süt sağım makinesi dağıtım törenine Vali yardımcısı ve Gölbaşı Kaymakam Vekili Adem Kaya, İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Turan, Gölbaşı Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven ve çiftçiler katıldı.