EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-12-2018 10:21   Güncelleme : 21-12-2018 10:21

Gölbaşı’nda okulda güvenli eğitim seminerleri

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Gölbaşı İbn-i sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Kişisel Güvenlik ve Suçtan korunma” ve “Polislik Mesleği Tanıtımı” yapıldı.

Gölbaşı’nda okulda güvenli eğitim seminerleri

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Gölbaşı İbn-i sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Kişisel Güvenlik ve Suçtan korunma” ve “Polislik Mesleği Tanıtımı”  yapıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilere kişisel güvenlik, suçtan korunma, internet güvenliği, sosyal medya kullanımı ve bilişim suçları konularında bilgi verildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Toplum Destekli Polis Büro Amiri Sevilay Yaman öğrencilere, "Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma" projesi kapsamında bilgilendirme eğitimi verdi.

Yaman, kötü alışkanlıklarla mücadele, konusuyla ilgili slayt gösterileri eşliğinde yaptığı anlatımda, özellikle ailelerin çocuklarını iyi yetiştirmeleri, arkadaş çevreleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini, kötü alışkanlıkların neler olduğunu ve bunlara karşı gençlere karşı ne gibi tuzaklar kurulduğunu örneklerle açıkladı.

 

Okul Müdürü Eren Kıraç, semineri düzenleyen ve seminere katılan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Koçyiğit’e ve Toplum Destekli Polis Büro Amiri Sevilay Yaman’a teşekkür etti.