SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2018 15:51   Güncelleme : 29-12-2018 15:51

Yıldırım, CHP Gölbaşı Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı

Gölbaşı’nda Cumhuriyet Halk Partisi'nden Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapan İş insanı İskender Yıldırım, CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Yoğun bir katılımın olduğu toplantı ile İskender Yıldırım aday adaylığını açıkladı.

Yıldırım, CHP Gölbaşı Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıkladı

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler : ”İçinde bulunduğumuz ülkenin mağduriyeti ve koşulları döneminde ülkeme, Gölbaşı’na nasıl hizmet ederim? Cumhuriyet Halk Partisini nasıl bir adım öteye götürürüm diye düşünüp bu yolda görev almayı gönüllülük ve zorunluluk haline getirmiş olan değerli arkadaşımız İskender Yıldırım Cumhuriyet Halk Partisi’nden  belediye başkanlığı aday adaylığı için başvurusunu yapmaya geldi, hoş geldi  sefa geldi” dedi.

İskender Yıldırım ise konuşmasında şunları söyledi:”Bu gün katılımınızla onurlandırdığınız bu salonda hayatımın en önemli kararlarından birini vermek için buradayım. Hemen belirtmeliyim ki bu süreç birkaç gün içinde gelişmiş bir süreç değildir.2014 yılında yerel seçimlerde aday adaylığı için sevgili partili büyüklerimle yaptığım görüşmelerden bu yana olgunlaşan bir fikirdir. Özellikle son zamanlarda görüştüğüm çok kıymetli parti büyüklerim otuz beş bin nüfuslu Gölbaşılı sayın hemşerilerimin teveccühü, olumlu sıcak mesajları beni aday adayı yapma pozisyonuna getirmiştir.

Sevgili dostlar.Benim için belediye başkanlığı başımı yastığa koyduğumda açıkta kalan bir hemşerim var mıdır diye kaygı duymayı gerektirir. Sabah okuluna aç giden bir yavrumuz var mıdır diye düşünmeyi gerektirir. Evinden çıkamamış, hayata karışamamış bir engellimiz var mıdır diye kaygı duymayı gerektirir. Benim için bu işin en önemli odağı insandır, insanca yaşamaktır ,insanımızı mutlu etmektir.

Çok kıymetli yol arkadaşlarım. CHP demek Kuvayi Milliye demektir. Savaş meydanlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş bir partidir. Kadrosu zengindir, birikimlidir, ilkelidir. Birikimlerinden istifade edeceğim siz çok değerli parti büyüklerim ve Gölbaşılı sayın hemşerilerimin teveccühleriyle bu işi başaracağımıza yürekten inanıyorum. Doğup büyüdüğüm ,yıllarca sevincini kederini paylaştığım, beni ben eden, beni var eden, kimliğini taşımaktan onur duyduğum Gölbaşı’na hizmet etmek boynumun borcudur. Bizler bu şiarı Mevlanalardan, Pir Sultanlardan, Haci Bektaşlardan, Yunus Emrelerden ve en nihayetinde bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ten aldık. Demokrasinin en güzel örneğini Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu süreçte farkını biraz daha gözler önüne seren aday adayı olmuş Sayın Hüseyin Akkoyun’a başarılar dilerim. Biz biriz ,birlikteyiz, beraberiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Akkoyun, daha düzgün, daha umutlu, daha mutlu bir Türkiye için verdiği mücadelede Gölbaşı’nda ben de varım dedi.”

İskender Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: Partili büyüklerimizde buradayken bir konuyu özellikle belirtmem lazım. Bu Hüseyin abimle ikimizin ortak fikridir. Bu işe Hüseyin Abim benden daha evvel baş vurduğu için hakkı geçti. Bu konuyu kendisiyle biz uzun uzun konuştuk ,partimizde gönül kırıklığı olmaması adına, bir birimize destek olmamız adına  bir karara vardık. Hüseyin Akkoyun abimle birlikte verdiğimiz karar, temayül yoklaması ve ya ön seçim veya partili üyelerimizin oy kullanmasıyla tekrar bir aday üzerinde uzlaşmak için bir birimize sözümüz var. Siz partili büyüklerimizin, öncelikle sayın ilçe başkanımız ve yönetim kurulunun kararıyla böyle bir şey yapmak istiyoruz. Sizler de uygun görürseniz biz her yola varız. İkimizde aynı fikirdeyiz. Sağ olun var olun “dedi.

Hüseyin Akkoyun ise konuşmasında şunları söyledi: “İskender beyle biz konuştuk ve benden şöyle bir talepte bulundu. Abi senin hakkın geçti, bu hak senindir .Eğer sen bana onay vermezsen ben aday adayı olamayacağım dedi. Bu da benim kişiliğime uygun olmadığı için İskender bey CHP’de seçme ve seçilme hakkına sahip herkesin aday adayı olma hakkı vardır. Benim size aday adayı olmayın deme gibi bir yetkim yoktur, hayırlı olsun dedim. Biz Gölbaşı’nda bir eğilim yoklaması istiyoruz. Bu eğilim yoklaması sonucunda İskender Bey denilirse ben saygı duyarım ve onun yanındayım, Hüseyin Akkoyun denilirse de İskender beyin saygı duyup yanımda olmasını istiyorum”dedi.

Daha Önce Hüseyin Akkoyun  CHP ‘den Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Olmuştu. İskender Yıldırım’ında CHP Gölbaşı Belediye Başkan Aday Adayı Olmasıyla Gölbaşı’nda CHP’nin Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi olarak başvuru yapan aday adayı iki oldu.