GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 10-01-2019 05:44   Güncelleme : 10-01-2019 05:44

Başkan Özdemir Kar Temizleme Çalışmalarını İnceledi

Gölbaşı ilçesinde sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı sonrası Gölbaşı Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı kar temizleme ve tuzlama çalışmasıyla tüm tedbirleri aldı.

Başkan Özdemir Kar Temizleme Çalışmalarını İnceledi

Kar temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Yusuf Özdemir, “Etkili olan kar yağışıyla birlikte ekiplerimiz, koordineli bir şekilde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.
Gölbaşı Belediyesi, yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı sonrasında kar temizleme çalışmalarına başladı. 
Vatandaşların mağdur olmaması için cadde ve sokaklarda geniş araç filosu ve donanımlı ekipleriyle kar temizleme çalışmalarını sürdüren Gölbaşı Belediyesi, kapanan yolları açtı. Özellikle buzlanmanın fazla olacağı düşünülen kritik ve kırsal bölgelere anında müdahale eden ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirleri aldı. Ayrıca, ekipler, olası don ve buzlanmalara karşı tüm tedbirlerini alarak, gece yapılacak kar temizleme ve yol açma çalışmaları için ise gece mesaisine de hazır bir şekilde bekliyor. Öte yandan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Park Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde bulunan ekipler ise, ilçe merkezinde kaldırım ve yol kenarlarını temizleyerek, yaya vatandaşların rahat ortamda ulaşımlarını sağladı.
-"AMACIMIZ SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE ULAŞIMLARINI SAĞLAMAK"
Kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını yerinde inceleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 
Mimar Sinan Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve kırsal bölgelerdeki kar temizle çalışmalarını inceleyen Başkan Yusuf Özdemir, kar yağışıyla birlikte ekiplerin hemen sahaya inerek, çalışmalara başladığını belirterek, “Meteorolojiden daha önceden aldığımız hava tahminleriyle birlikte ekiplerimiz önceden tedbirlerini alıyorlar. Amacımız burada vatandaşlarımızın kazasız bir şekilde ulaşımlarını sağlamak. İnşallah bu rahmetten hep birlikte faydalanırız. Her nimetin bir külfeti olduğu gibi karın bu şekilde sıkıntıları olacak. Bizlerde ekiplerimizle birlikte bu sıkıntıyı gidermek adına aralıksız bir şekilde çalışıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarıma duyarlı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Her gece ekiplerimiz nöbetçi olarak kalıyor zaten. Şu anda ilçe genelinde yapılan kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla birlikte herhangi bir kapalı yolumuz yok. İnşallah kapalı yol bırakmadan vatandaşlarımızın ulaşımını rahat bir şekilde sağlarız” diye konuştu.