SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2019 12:57   Güncelleme : 20-01-2019 12:57

CHP Gölbaşı Seçim Bürosu Açıldı

umhuriyet Halk Partisi Gölbaşı Seçim irtibat bürosu CHP Milletvekilleri Abdurrahman Tutdere ve Bülent Tezacan’ ın katılımıyla açıldı.

CHP Gölbaşı Seçim Bürosu Açıldı

Partililerin büyük ilgi gösterdiği ve miting havasında geçen  CHP seçim bürosunun açılışına CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP PM Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, CHP Harmanlı Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, CHP Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı, CHP İlçe Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşması yapan CHP Gölbaşı İlçe Başkanın Emine Köseler,“Amacımız çok net. Toplumun varlığını ve enerjisini üretime ,huzura ve insana faydalı bir yönetime  dönüştürecek bir kent yaşatmak istiyoruz” dedi.

 

CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak ise,” Biz Gölbaşı’nda sevgi ekip ,sevgi biçeceğiz. Gölbaşı’mızı kucaklayıp, kazanıp, hep birlikte yöneteceğiz. CHP döneminde klasik belediyecilik anlayışı bitecek. Sosyal belediyecilik anlayışı gelecek. Bu da iş, aş, ekmek, sağlık, insanca yaşam, eğitim ve sanatsal etkinlik demektir. Biz Gölbaşı’nda kent bilincini ve kimliğini oluşturacağız” dedi.

 

Hayatının en anlamlı ,en mutlu gününün bu gün olduğunu ifade eden CHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı İskender Yıldırım :” Bana bu onuru layık gören Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok kıymetli emektarları, partilileri, bana bu teveccühü sunan Gölbaşılara sonsuz şükranlarımı, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Ben Gölbaşı’nda doğdum, burada yaşıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Yıllarca CHP’ye emek veren bir ailenin çocuğuyum. Cumhuriyetçi, devletçi, halkçı, Atatürkçü anlayışla büyüyen, parti disiplinini bilen, devletine saygılı, toplumun değerlerine sahip çıkan, ülkesini önemseyen bir kardeşinizim.Benim için belediye başkanlığı evinden çıkamamış bir engellimiz var mıdır diye kaygılanmayı gerektirir. Aç bir yavrumuz okula gitmiş midir diye kaygılanmayı gerektirir. Yıllarca ekmeğini yediğim Mahmut Ustama, topraktan beslenen çiftçi Mehmet amcama, hem anne, hem eş, hem gündeliğe giden Ayşe ablama, toplumumuzun aydınlık yürekleri ,çok kıymetli öğretmenlerime ,gece gündüz demeden çalışan doktor, hemşire ,emekçi, işçi, memur velhasıl 35 bin nüfuslu Gölbaşılı aileme hizmet etmek benim için onurdur.

 

BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

 

Sosyal belediyecilik anlayışı içinde hep beraber şehrimizi ortak akıl ile yönetmek için aday oldum. Şehrimizi daha iyi planlamak için aday oldum. Daima özgür ve daima mutlu bir Gölbaşı olsun diye aday oldum. Genç beyinlere imkan sunmak için aday oldum. Bu benim belediyem, bu benim şehrim dedirtmek için aday oldum. Engelli kardeşlerimizle projeler geliştirmek için aday oldum. Evde bakım hizmeti alamayan yaşlılarımıza dokunmak için aday oldum. Gölbaşı’mızı yönetmek için ittifak arıyorum, ittifak. Hep birlikte yönetmek için. Kimsenin başarısızlığı üzerinden bir yol çizmeyeceğiz, biz işimize bakacağız. Bu memleket için iyi olan ne yapılmışsa teşekkür edip geçeceğiz.

 

NASIL YÖNETECEĞİZ?

 

Allah’ın izni ve siz değerli halkımızın teveccühleriyle belediye başkanı olduktan sonra Mahalle Dayanışma Evleri kuracağız. Muhtarlarımızı, STK’larımızı, herkesi dinleyerek ,şehrin belirli noktalarına dilek ve öneri kutuları kurarak, milletimizin istekleri ve talepleri doğrultusunda ilçemizi hep birlikte yöneteceğiz. Ben başkan olmayacağım, sembol olacağım. Başkan sizsiniz. Bu niyetlerle geleceğiz. Hesap verebiliyor olacağız, hesap sorulabilir olacağız. Bir lokma ,bir hırka diyen peygamber efendimizin ümmetiyiz. O gelen ödenekleri bu şiarla harcayacağız. Söz  veriyorum. Devletimize yük olan bir belediye değil devletimize destek olan bir Gölbaşı yaratacağız. Projelerimi ileriki zamanlarda tek tek açıklayıp  anlatacağım. Gün dostluk ,barış ve sevgi günüdür. Gün CHP’yi iktidara taşıyacak yolda el ele ,gönül gönüle birlik olma günüdür. Bu gün seçim startımızı veriyoruz. Ev ev, kapı kapı gezmek ve çalışmak zamanıdır. Güzel ilçemizi hak ettiği yerlere getirmek için ortak akıl ile hep birlikte yöneteceğiz .Güzel ve mutlu günlere olan inancımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ise konuşmasında ,”Burası Gölbaşı. Coğrafya olarak Adıyaman’ın batısı ama gelişmişlik olarak maalesef Adıyaman’ın doğusundan da öte. Yıllardır burayı yönetenler belediyecilik anlamında Gölbaşı’nı hak ettiği yere taşıyamadılar. Yıllardır Adıyaman’ı yönetenler hem yerelde hem genelde Adıyaman’ı nasıl unuttularsa Gölbaşı’nı da unuttular .Hep bizi bir şeylerle oyaladılar. Kandırdılar. Hep şunu söylediler. Genel seçimlerde iktidar partisinden olmazsanız hizmet gelmez. Yerel  seçimlerde iktidar partisinden belediye başkanı seçmezseniz hizmet gelmez dediler. Adıyamanlılar, Gölbaşılılar ve diğer bölgelerdeki halkımız da bu güne kadar buna inandı. Artık Adıyaman ve Gölbaşı’nda bir şeyleri değiştirmek lazım. Adıyaman’daki tabloya hep beraber bakalım. Samsat Belediyesi kimde AK Partide .Samsat’ta 2007 yılından beri deprem olmuş, halk halen  çadırlarda, çamurun içinde bu soğukta. Yazın sıcakta ,kışın soğukta çile çekiyor. Adıyaman Belediyesi Kimde ? AK Partide. Adıyaman’a yukarıdan bir yağmur yağıyor, aşağıda sandallarla gezmek zorunda kalıyor insanlar. Besni Belediyesi kimde AK Partide. Belediyecilik adına bir şey var mı ? Yok. Gelelim Gölbaşı’na. Yıllardır Gölbaşı’nı yönetenler belediyecilik adına ,yerel yönetim adına bir şeyler yapmışlar mı? Hayır. Bir sosyal tesisiniz var mı? Yok. Gençlerimizin ,kadınlarımızın gezebileceği, nefes alabileceği kültür alanları, sosyal alanlar var mı? Yok. Alt yapı var mı, üst yapı var mı? Yok. Bu yolu ben bildim bileli aynı. Hiç değişmedi. Halbuki burası doğuyu Akdeniz’e bağlayan çok stratejik bir ilçe. Bu ilçenin artık bu yönetim anlayışından mutlaka kurtulması gerek. Bunu kim yapacak? Gölbaşılılar olarak sizler yapacaksınız. İşte fırsat geldi.31 Mart Gölbaşı için ,Adıyaman için bir fırsat. İnanıyorum ki Gölbaşı bu fırsatı bu dönem iyi kullanacaktır. Gölbaşılılar artık derman belediyecilikle ,sosyal belediyecilikle tanışacak” dedi.

 

CHP PM Üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise konuşmasında şunları söyledi: “Gölbaşılı hemşerilerim. Aslına bakarsanız bu tabloya baktığımızda bu iş bitmiş. Bu iş sadece Gölbaşı’nda bitmemiş. Bu iş Gölbaşı’nın Harmanlı’ sında da bitmiş, bu iş Gölbaşı’nın Belören’ inde de bitmiş. İskender kardeşimizin ve onunla birlikte Gölbaşı’nın beldelerindeki aday arkadaşlarımızın hem aday tanıtımları, hem seçim bürosu açılışları hem de seçim startı vermek üzere bir araya geldik.Bu bir araya gelme sadece bizimle sizin bir araya gelmeniz değil. Bu bir araya gelme Gölbaşı’nda gönüllerin ittifakı, gönüllerin işbirliği ve gönüllerin buluşması olacak.1 Nisan sabahı Gölbaşı’nda İskender Yıldırım Kardeşimiz, Harmanlı da Ahmet Değirmenci kardeşimiz, Belören’ de Memiş Yıldız kardeşimizle beraber bir yeni hizmet kervanı başlayacak .Bir yeni belediyecilik anlayışı başlayacak. Bundan önceki başarılı belediye başkanlarımızın hizmetlerine yeni başarılar ekleyerek, vatandaşa dokunan, vatandaşın derdiyle dertlenen, üzülen, sevinciyle sevinen, derdini yok etmek için, derdini çözmek için, yani derman belediyeciliğinde derdine derman olmak için gecesini gündüzüne katan arkadaşlarımız, kardeşlerimizle, İskender başkanla ve diğer başkanlarla beraber ,hep beraber el ele güzel günlere yürüyeceğiz.

 

Tezcan konuşmasına şöyle devam etti: “Gölbaşılı hemşerilerim. Herkes şunu bilir ve söyler ki Gölbaşı önemli bir kavşak noktasıdır. Gölbaşı şirin bir Anadolu diyarıdır. İnsanları misafirperverdir. Buraya gelirken esnaf kardeşlerimizle selamlaştık. Yüzleri gülüyordu. Bakın hangi partiden olduğumuzun önemi yoktu. Onların da hangi partiden olduğunun önemi yoktu. Bir hizmet yarışının içindeyiz. Hepsinin oyuna talip olduk. Belediye Başkan Adayımız İskender  kardeşimiz demin dedi ki ,ben yönetmeyeceğim, siz yöneteceksiniz, tabanın ittifakını kuracağız dedi. Bu gönülle çıktık yola. İnşallah Allah’ın izniyle, milletin taktiriyle Gölbaşı halkının desteğiyle bu yolda muvaffak olacağız.

 

Konuşmaların ardından Gölbaşı Otogar karşısında bulunan CHP Seçim Bürosunun açılışı yapıldı