SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-01-2019 07:55   Güncelleme : 21-01-2019 07:55

Gölbaşı’nda "Kadın Sağlığı" Konferansı

Gölbaşı ilçesinde, "Kadın Sağlığı" konulu konferans verildi.

Gölbaşı’nda

Gölbaşı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği iş birliği çerçevesinde belediye konferans salonunda verilen konferansa Dernek başkanı, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Mehmet Salıcı ve Ankara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Begüm Murt, konuşmacı olarak katıldı.

Doktor Mehmet Salıcı, Adıyaman’da ve doğu bölgelerinde yaşanan Kadın Doğum uzmanı eksikliğinden ötürü bu mesleği seçtiğini anlatarak sözlerine başladı. Konferansta başta meme ve rahim ağzı kanseri olmak üzere, kadınların sıklıkla karşılaştıkları sağlık sorunlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Soru ve cevap kısmında katılımcıların sorularını alan Mehmet Salıcı, tüm sorulara ayrıntılı cevap vererek beklentileri karşıladı.

Menopozda oluşabilecek problemler, tedavi yöntemleri ve bu dönemde kadın ve aile sağlığının yükseltilmesiyle ilgili de bilgiler veren Doktor Mehmet Salıcı kadınlarımızın toplum için çok önemli ve vazgeçilmez olduklarını dile getirdi. Ardından söz alan Doktor Begüm Murt ise, çocuklarda demir eksikliğinden bahsetti ve katılımcıların sorularını da yanıtladı.

 

Katılımcılar konferanstan  memnun kalarak ayrıldı ve bu tür faaliyetlerin devam etmesini istediklerini bildirdi. Program sonunda Doktor Mehmet Salıcı ve Begüm Murt’a plaket takdim edildi.