SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2019 12:18   Güncelleme : 25-03-2019 12:18

MHP’den ‘Değişim İçin Gönüller Hazır’ Mitingi

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Kamber Öztürk ‘Değişim İçin Gönüller Hazır’ mitinginde kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara seslendi.

MHP’den ‘Değişim İçin Gönüller Hazır’ Mitingi

MHP Seçim İrtibat Bürosu önünde düzenlenen ‘Değişim İçin Gönüller Hazır’ Mitingi, MHP  Gölbaşı İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu’nun MHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Kamber Öztürk’e destek istediği ,açılış ve selamlama konuşması ile başladı.

3 Kasım 2002 seçimlerini yöneten kurucu AK Parti İlçe Başkanı olarak karşınızdayım diyen Mustafa Alpay yaptığı konuşmasında şunları söyledi:” Ahlak ve erdemde sizlerin inanacağı bir adayla karşınıza çıktık. Sizlerin desteğiyle, Allah’ın izniyle 31 Martta Gölbaşı’nda yeni bir değişim olacaktır. Geçen hafta 19 Martta sosyal medyada bir haber patlatıldı. Gölbaşı’nda milletvekili istemiyoruz diye bazı imzalar atılmış. O dönem bende aday adayı idim. Bir ilçeye bir hizmetin layıkıyla gelmesi için tek ayaklı bir yönetim olmaz. O ilçenin bir de milletvekili olması gerekirdi. Bunun illaki benim olmam gerekmiyordu. Ben şimdi size bu ilçede milletvekili olduğu zaman yararlandığımız hizmetlerin hepsini saymaya kalksam zamanımız  yetmez ama bir tane önemlisini burada söyleyeceğim. Elimde bir doğal gaz faturası var. Bir dönem burada milletvekilliği yapan Sayın Mahmut Göksu ,Adıyaman’dan önce Gölbaşı’na doğal gazı kazandırmıştı. Sayın Mahmut Göksu Gölbaşı’na bir doğal gaz kazandırmakla elimizdeki faturayı 450 liraya düşürmüştür. Bu fatura içerisinde  hem ısınma, hem sıcak su ,hem de mutfak giderlerimiz vardır. Isınmayı düşünelim. Şimdi doğalgaz olmasaydı bu ilçede hava kirliliğinden üst solunum yolu rahatsızlıklarından bir çok insan rahatsız olacaktı. Buradan Sayın Mahmut Göksu’ya teşekkür ediyoruz. Bir ilçenin tam hizmet alabilmesi için o ilçeye bir milletvekili muhakkak lazımdır.

Sayın Yusuf Özdemir diyor ki, depar dönemimiz olacak. Buna inanabilir miyiz? 1. Dönem depar atmamış. 2. Dönem depar atmamış ,3. Dönem depar atmamış.4. Dönem depar atmamış,5.ci dönem depar atmamış,6.cı dönem depar diyor. Yahu siz 6. Dönem depar derken Milliyetçi Hareket Partisinin Adayı Kamber Öztürk’ün Beden Eğitimi Hocası olduğunu unutuyorsunuz, hangi deparla kavuşacaksınız? Burada depar atılacaksa, hizmet yapılacaksa Kamber Öztürk’ü getiriyoruz. Şimdi seçim çalışmaları yapıyoruz. Seçim çalışmalarını yaparken 3 Kasım 2002 seçimlerini yöneten Kurucu AK Parti İlçe Başkanı olarak karşınızdayım. O günde sizin gibi cesur insanlarla yola çıkarken bir çok insan karargaha gelemeyiz ama oylarımız sizindir diye bizlere cesaret verdi. Sandıkları patlattık, sandıkları. Kamber Öztürk çekiliyor diyenlere buradan mesajım Kamber Öztürk bu seçimden zaferle çıkacaktır. Sayın Yusuf Özdemir 25 yıl bu ilçeye belediye başkanlığı yaptı. Biz ey Gölbaşı! Bana 25 Yıl güvendiniz. Sizlere teşekkür ediyorum. Bir faniye bu kadar güven olmaz. Ben bu dönem kendi rızamla çekiliyorum demesini beklerdik. Altıncı dönem illaki bu göreve talibim diye doyumsuzluğunu değil. Ben huzurlarınızda Sayın Yusuf Özdemir’e bir çağrı yapıyorum. Buyursun Kamber Öztürk’ün karargahına gelsin. Ben seni destekliyorum, bu seçimde galip olacağını görüyorum desin ve sizlerle helalleşsin. Bu seçimi Allah’ın izniyle göğüsleyeceğiz.

MHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Kamber Öztürk:” Bu soğuk havada mitingimize gelen ,gelemeyen bütün Gölbaşılılara teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Biz burada sizi hamaset yapmaya çağırmadık. Sizleri devleti nasıl kurtaracağımızı, Yeni Zelenda’ dakilere nasıl sahip çıkacağımızı anlatmaya da çağırmadık. Memleketi, ekonomiyi nasıl düzelteceğimizi anlatmaya da çağırmadık çünkü biz bunları yapmayacağız. Biz burada yolları temizlemeye geldik. kaldırımları, kanalizasyonları yapmaya geldik. Yatırım yapmaya geldik. Biz burada şehir düzeni kurmaya geldik. Biz burada size, yapacağımız yatırımları ve projeleri anlatmaya geldik. Biz burada size başkalarını tanıtmayacağız. Kendim aday olaraktan sizlere yapacağım çalışmaları anlatacağım.

-BİZ NASIL BİR BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ”?

Biz ilkönce Gölbaşı Belediyesi olarak şeffaf bir belediye olacağız. Yapacağımız bütün encümen toplantılarını, yapacağımız bütün ihaleleri sosyal medyadan canlı olaraktan paylaşacağız. Ben Gölbaşı’nda insanların mihnet altında kalmasından Gölbaşı’nın bir ferdi olarak utanıyorum. Biz bütün hizmetleri yapmak için belediye başkanı adayı olmuşuz. Gölbaşımızın imar planını belediyemizin girişi lobisine asacağız. Caddesini, sokağını, adasını, parselini, her arsanın üzerinde ne kadar yol olduğu, ne kadar çap olduğu, oraya kaç katlı bina yapılacağı ,hepsi üzerinde yazacak. Bizim yandaşımız olmayacak, hiç kimseyi kayırmayacağız. Bizim için herkes eşit mesafede olacak. Kim olursa olsun, bizi seven sevmeyen. Arsanın sahibi yandaş müteahhit, öyle bir şey yok. Orası 5 katsa herkes 5 kat yapacak,3 katsa herkes 3 kat yapacak. Memleketin, insanlarımızın malına mülküne göz dikip onların malına ortak olmaya çalışmayacağız. Bizim zabıtamız ceza kesme memuru, insanları korkutma memuru olmayacak.Memlekette halen derme çatma pazarlarla pazarcılık yaptırıyorlar. Gölbaşı’nda 2 ayrı yerdeki 2 pazarı,2 kapalı Pazar haline getirip pazarcı esnafını ikiye böleceğiz. İpmiş, urganmış, çadırmış bunlardan tamamen kurtulacağız.

-“MEMLEKETİMİZDEKİ EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİSİ KANALİZASYON SORUNUDUR”

Yağmur yağdığı zaman yollarımız, caddelerimiz dereye dönüşüyor. İnsanlar çamurun içinde yürüyemiyorlar. Bunun için ben  Mahmut Göksu  beyin kardeşi eski İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Teyfik Göksu ile görüştük. Dedik ki biz kazandığımız zaman ekibinizle beraber memleketimizin kanalizasyonuna, projesiyle ,planıyla bir el atar mısınız, yardımcı olur musunuz bize dedik. Bize başımız gözümüz üstüne ,yeter ki memleketimize yardım edin bir el uzatın denilsin ,biz bunu bekliyoruz denildi, kendilerine teşekkür ederiz. Gölbaşı Belediyesi ile İstanbul Esenler Belediyesi kardeş şehir. Ama biz şimdiye kadar bir kardeşlik, birliktelik tam göremedik, arada bir kopukluk yaşandığını da gördük. İnşallah biz Gölbaşı Belediyesini kazandığımızda Esenler Belediyesi ile koordineli olaraktan ,her konuda Esenler Belediyesinin destek sözünü aldık.Her sene bir hafta GÖLFEST’lerle Gölbaşı’nda festival yapacağız. Gölbaşı’nın yerli ürünlerine, Gölbaşı’nın şairlerine, yazarlarına, Gölbaşı’nın yerli sanatçılarına sahip çıkmaya çalışacağız. Gölbaşı’nda öğrencilerimiz için bir öğrenci kafe kurmayı düşünüyoruz. Şu anda Gölbaşımızın şairi var, yazarı var, profesörü var ama öğrencilerimiz bunları tanımıyorlar. Öğrencilerimizi bunlarla buluşturacağız. Bu öğrenci kafelerde  roman okuma yarışmaları düzenleyeceğiz. Ortaya Gölbaşı’ndaki okul sayısı kadar çeyrek altın ödülü koyacağız. Gölbaşı okuyan bir şehir olacak.

-“GÖLBAŞI YARDIM VAKFI ADI ALTINDA BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ VAR”

Gün geçmiyor ki şehrimizde birisi vefat etmesin. Ama ne yazık ki belediyemiz bunlara maddi olarak sahip çıkmıyor. Bir çok belediye taziyelerde yemek olsun, her türlü hizmeti sunuyorlar. Şimdi taziye evleri çıktı. Ne yazık ki bu taziye evlerinde taziyelerin yemekleri cenaze sahiplerinin üzerinde ağır külfetler oluşturmaya başladı. Bizim Gölbaşı Yardım Vakfı adı altında bir sosyal sorumluluk projesi hayalimiz var. Biz birisinin  bir yakını vefat ettiği zaman belediye olarak onu arayacağız, başsağlığı dileyeceğiz. Diyeceğiz ki sen acınla ,taziyenle ilgilen ,yasını tut, gelen giden misafirinle ilgilen ,çaymış, şekermiş, yemekmiş, mevlitmiş bunları bize bırak biz belediyeyiz diyeceğiz, cenaze sahibinin arkasında duracağız. Gölbaşı’ndaki Yarbaşı Mezarlığını 40-50 dönüm daha büyütmeyi hedefliyoruz.

Yardım vakfımız Gölbaşı’ndaki 600-700 kişiye günlük sıcak yemek gönderecek. Yardım vakfımızın 2. El bir  elbise mağazası olacak, ihtiyacı olanlar gelip buradan giyinip gidecekler. Bu yardım vakfımızı inşallah Gölbaşı halkıyla, esnafıyla, öğretmeniyle, memurlarıyla hep beraber devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bu yardım vakfı bünyesinde bir misafirhane kuracağız. Cenazeden bahsettik ,düğünden bahsetmedik. Biliyorsunuz eskiden bir düğün salonumuz vardı ama o belediyemiz tarafından satıldı, yerine bir otel kuruldu. Biz Gölbaşı Belediyesi olarak en az 2 tane düğün salonu, tiyatro salonları, konferans salonları olan kültür salanları kurmayı planlıyoruz.

-“BİRAZ SİZLERE YATIRIMLARIMIZDAN BAHSEDEYİM”

Bunun dışında bizim kalkınma kooperatifiyle kuracağımız yatırımlarımız var. Birinci olaraktan herkesin ortak olacağı güneş enerjisi yatırım projemiz var. Bir tatil köyü projemiz var, gölün öbür tarafına 150-200 dönümlük bir tatil köyü yapmayı planlıyoruz. Doğa Parkını şu anki halinden daha güzel bir şekilde tesisleştireceğiz, içine 100 tane kış bahçesi yapacağız. Gölbaşına  süt –yoğurt fabrikasıyla entegre olarak ,yem fabrikası projemiz var. Köylerimizin hepsine süt toplama merkezi kuracağız. Süt, yoğurt ve yem fabrikalarının yanına bir de kuru yemiş fabrikası kurmayı düşünüyoruz. Tabi bunları kalkınma kooperatifi eşliğinde hep birlikte ortak olarak yapacağız. Kentsel dönüşüm yapılacak mahallelerde hayvancılık yapanların ahırları var. Kentsel dönüşüm yapıldıktan sonra buralarda hayvancılık yapılamayacak, ahırlar orada duramayacak. Bunun için şehrin 2 ayrı yerine 80-90 dönümlük çiftlik planımız, projemiz var. Kentsel dönüşümden daire alan insanların hepsine bu çiftliklerde 2 tane ,3 tane inek besleyebilecekleri, yine yeniden hayvancılık yapabilecekleri,20-22 metrekare genişliğinde yer vereceğiz. Vatandaş ürettiği sütü nerede satacağım diye düşünmeyecek. Biz ona yemini yem fabrikasından  götürüp teslim edeceğiz, sütünü en güzel fiyata alıp satacağız. Şehir planıyla ilgili yapacağımız çalışmalar var. Öncelikli olarak şu Adıyaman’dan inen yolu 4 yol kavşağı yapacağız. Şehrimizdeki ışıklı trafik cihazlarını beşe çıkarmayı planlıyoruz. Şehrin tam ortasına ,şu anki Beko Bayinin arkasına kapalı bir otopark projemiz var. Adam anlatıyor, diyor ki 2 aydır çıkmış ortaya ,biz yıllardır varız, yıllardır memlekete hizmet ediyoruz diyor. Ben 2 tane kendisini destekleyen vatandaş bulduğum zaman yolda soruyorum. Diyorum ki ben bu kadar eleştiriyorum değil mi? Evet  diyor, bizi çok eleştiriyorsun .Ben bu kadar çok eleştiriyorsam sizde 30 senede ,25 sene belediyecilik yapmış ,bir tane hizmetini söyleyin diyorum, bir tane hizmeti var mı?

Artık Gölbaşımızı yüz üstü sürünmekten kurtaracağız inşallah. Bu buz gibi soğuk günde beni dinlediğiniz için çok teşekkür ederim, hepinizden Allah razı olsun. Unutmayın seçimin bitmesine daha 6 gün var. Buradaki bütün vatandaşlarım biliyorum ki en az benim kadar seçimi kazanmayı istiyorlar. Allah hepinizden razı olsun. Bu şehrin içinde sadece bir ailenin emeği yok.30 tane köyün,3 tane beldenin,Adıyamanlının,Samsatlının,Kahtalının,Sinciklinin.Besnilin hakkı var. Bu şehri eşit ve adil bir şekilde bunların hepsi birlikte yönetecek. Nasıl yönetilmesi gerekiyorsa öyle yönetecek. Ben sizlerden bir dönem için oy istemiyorum, destek istemiyorum. Ben Allah’ın izniyle en az 2 dönem,3 dönem belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Ama sizden ilkönce ödünç bir oy istiyorum. Bir dahaki dönem ödünç oy istemeyeceğim. Bir dahaki dönem hizmetlerimi, yatırımlarımı, yaptıklarımı göstereceğim ve onların karşılığında oy isteyeceğim. İnsanlarla belediye seçimi için konuşurken lütfen algılara kanmayın” dedi.Konuşmaların ardından miting bitirildi.