BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 11-04-2019 05:29   Güncelleme : 11-04-2019 05:29

Başkan Yıldırım: “Polisimizle, Askerimizle ve Bütün Güvenlik Birimlerimizle Gurur Duyuyoruz”

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Türk Polis Teşkilâtı’nın 174. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere katıldı.

Başkan Yıldırım: “Polisimizle, Askerimizle ve Bütün Güvenlik Birimlerimizle Gurur Duyuyoruz”

Başkan Yıldırım, Türk Polis Teşkilatı’nın 174 yıllık köklü geçmişiyle cennet yurdun, şanlı bayrağın ve aziz milletin yılmaz koruyucusu ve savunucusu olarak üstün bir hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti.

Her zaman yüreklerin en önemli ve en nadide köşesinde yaşatılan şehitlerin ruhaniyetinin, gazilerin cesaret ve kahramanlıklarının yaşayan temsilcileri olan polis, asker ve bütün güvenlik birimleriyle gurur duyduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Özellikle yeni çıktığımız seçim süresi boyunca polislerimiz büyük özveri gayret gösterdiler. Kendilerine bu vesileyle de bir kez daha teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki; Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin özverisi kadar bizlere de görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu nedenle herkesin polisi kendi vicdanı olduğu sürece daha güvenli ve daha huzurlu bir toplum haline geleceğimiz muhakkaktır.”

Gölbaşı’da barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadıklarını ifade eden Yıldırım, “ Bu müstesna ilçede huzur ve güven içerisinde yaşamanın mutluluğunu gururla taşıyoruz. Bizlere bu güvenli ortamı sağlayan, Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yılında ilçemizdeki huzur ve güven ortamı nedeniyle bütün emniyet mensuplarımızı tek tek tebrik ediyorum. Bugün sokaklarımızda güven içinde yürüyebiliyorsak, gece yatağımızda huzur içinde uyuyabiliyorsak, bunda kahraman ve fedakar polislerimizin, güvenlik güçlerimizin büyük katkısı var. Bu nedenle kendilerine müteşekkiriz” diye konuştu.

Tören Sonrası Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Şehit Polis Memuru Ümit Özet’in kabrini ziyaret ederek dua etti.


Kaynak:PHA