EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-04-2019 05:52   Güncelleme : 30-04-2019 05:52

Ambalaj Atıkları Bilgilendirme Eğitimi

Gölbaşı ilçesinde, Gölbaşı Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

Ambalaj Atıkları Bilgilendirme Eğitimi

İlçede Atatürk Ortaokulu Konferans Salonu'nda öğrencilere, Gölbaşı Belediyesi Çevre Mühendisi Serpil Yücel tarafından sıfır atığa tabi tutulan atıkların neler olduğu, nelere nasıl dönüştüğünü anlatan slayt sunumu gerçekleştirildi.

Sunumda, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı biriktirilmesine ve bu atıkların kağıt, karton, plastik, cam ve atık yağlar olduğu bunların geri dönüştürülmeleri mümkün olduğu için geri dönüşüm kutularına atılarak ekonomiye tekrar kazandırılmasının önemi vurgulandı.

-"ÇOCUKLAR GERİ DÖNÜŞÜM ANİMASYON FİLMİ İZLEDİ"

 Ayrıca kullanılmış atık yağların lavabolara dökülmemesi gerektiği, şişelerde biriktirilerek belediye ile irtibata geçmeleri, atık pillerin kesinlikle atık pil kutularına atılmaları hususunda bilgilere de yer verildi. Devamında çocukların dilinden çizgi film tadında ‘Geri Dönüşüm Animasyon Filmi’ izletilerek anlatılanların daha da pekişmesi sağlandı. Programın sonunda ise soru cevap şeklinde öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Geri dönüşüm broşürlerinin dağıtılmasının ardından bilgilendirme eğitimi son buldu.


Kaynak:PHA