EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-11-2019 08:38

Tarımsal projelerden yararlanacak çiftçiler kura ile belirlendi

Gölbaşı ilçesinde GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projelerden çiftçilerin iştirakleri ile projelerden yararlanacak çiftçilerin belirlenmesi için kura çekildi.

Tarımsal projelerden yararlanacak çiftçiler kura ile belirlendi

 GAP İdaresinden 2 adet, İpekyolu Kalkınma Ajansından 1 adet olmak üzere 3 proje başvurumuz kabul edildiğini ifade İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, projelerin konuları kapama ceviz bahçesi tesisi, badem ve ceviz kabuğu soyma makinesi temini ve bağların telli terbiye sistemine alınması ile ilgili olduğunu söyledi.

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

“Her projenin sınırlı sayıda yararlanıcıyla uygulanacak olması ise bizi bu yararlanıcıları kura ile belirlemeye mecbur bırakıyor, bu projeler kapsamında toplam 47 üreticimiz faydalandırılacaktır. Üç projeye aktarılan kaynak ise yaklaşık olarak 820 bin Türk Lirasıdır. Keşke imkân olsa da tüm çiftçilerimizi yararlandırabilsek. Kurada ismi çıkmayan çiftçilerimiz üzülmesin, projelerimizin devamı gelecektir elbette. En yakın zamanda projeler ile ilgili çiftçilerin yatırması gereken katkı payları toplanacak ve projeler uygulanmaya başlanacaktır.”