SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-11-2019 10:19

Mamografi çektirdiler altın kazandılar

Gölbaşı ilçesinde “Mamografini Çektir Şansı Yakala'' kampanyası kapsamında yapılan kura sonucu 3 kişi çeyrek altınla ödüllendirildi.

Mamografi çektirdiler altın kazandılar

Meme kanseri farkındalık ayı nedeniyle Umut ve Yaşam Derneğinin başlattığı ''Mamografini Çektir Şansı Yakala'' kampanyası çekilişi Umut ve Yaşam Derneği’nde yapıldı.

Çok sayıda kadının katıldığı çekilişin kazananların üçü de Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesinde yaşayan Sibel Kıraç, Gülfer Korkmaz, Meriç Yancar oldu.

Umut ve Yaşam Derneği Adıyaman Temsilcisi Nuran Balcı, kampanyaya katılarak altın kazanan kadınları evlerinde ziyaret ederek altınlarını teslim etti.

Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu Başkanı Doktor Nimet Baki, yaptığı açıklamada, yapılan çekilişte 3 kişi gram altın kazandı. Çekilişte şampiyonluğu Adıyaman Gölbaşı aldı. Adıyaman temsilcimiz Nuran Balcı’nın desteklediği ve katılımını sağladığı kampanyaya katılımla birlikte farkındalıkta artış olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Meme kanseri farkındalık ayı nedeniyle Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla Umut ve Yaşam Derneğinin başlattığı '' Mamografini Çektir Şansı Yakala'' kampanyası hakkında konuşan Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu Başkanı Dr.Nimet Baki; yapılan çekilişte 3 kişi gram altın kazandı. Çekilişte şampiyonluğu Adıyaman Gölbaşı aldı.Adıyaman temsilcimiz Nuran Balcı’nın desteklediği ve katılımını sağladığı kampanyaya katılımla birlikte  farkındalıkta artış oldu.

Meme kanserinin erken teşhisle yüzde 95 tedavisinin sağlandığına dikkat çeken Umut ve Yaşam Derneği yönetim kurulu Başkanı Dr.Baki kampanyaya katılanlara teşekkür ederek "Meme kanseri erken teşhisle yüzde 95 tedavi edilebilir bir kanser türüdür. Biz de Umut ve Yaşam Derneği olarak 1-31 Ekim tarihleri arasında mamografisini çektirip bizlere ileten kadınlarımız arasından 3 kişiye gram altın hediye ediyoruz. Öncelikle kampanyamıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum.Şampiyonluğu alan Adıyaman Temsilcimiz Nuran Balcı’yı ve kazanan tüm kadınlarımızı gönülden kutluyorum.Bu kampanya kapsamında Giresun'dan ve taramalara katılan iki kadında meme kanseri teşhisi konuldu. Hasta olduğunu bilmiyordu, bizim kampanyamıza katılmak için mamografi çektirdi ve erken evrede meme kanseri yakalandı. Bizim amacımız meme kanserine farkındalık oluşturmak ve kadınlarımızı bilinçlendirerek iki yılda bir düzenli olarak rutin kontrollerini yaptırmalarıydı. Bu sayede herhangi bir kanser riski olduğunda erken teşhisle birlikte hayatları kurtulabilir'' diye konuştu.