GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 16-12-2019 11:35

Ülkü Ocakları’ndan Alperen Kekilli konseri

Gölbaşı ilçesinde, Ülkü Ocakları tarafından Alperen Kekilli konseri düzenlendi.

Ülkü Ocakları’ndan Alperen Kekilli konseri

Gölbaşı Ülkü Ocakları’nın uyuşturucu ile mücadele etkinlikleri kapsamında Gölbaşı Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen konsere Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan, Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Taha Şahin, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu, ilçelerin  Ülkü Ocakları Başkanları siyasi parti temsilcileri, STK başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Taha Şahin, ”Ülkü Ocakları; aklın, ahlakın, adanmışlığın anıt gibi yükselen millet ve vatan sevdasını ,ufuk ötesini görebilen, zaman ötesine çıkabilen iman kaynağıdır. Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği irfan mektebi iffet ve irade menkıbesidir” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde milli mücadele yıllarında Kürt , Türk, Alevi, Sünni  demeden bu vatana can veren bir neslin torunları olduklarını ifade eden Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ertürk ise konuşmasında: ”Bu gece Ülkü Ocakları birleştirici vasfını bir kez daha ortaya koymuştur. Ülkü Ocakları olarak bizler Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş’in açtığı bu yolda, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde genç nesilleri fikren, ilmen ve manen yetiştirerek hazırlıyoruz. Her biri bizler için değerli olan geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yüce Allah’ın bizlere birer emaneti olarak kabul ediyoruz. Evlatlarımızın yeri sokaklar ve çatışmalar değildir. Onları Kuran’ı Kerim çizgisinde, memleketimizin geleceğine yön veren insanlar olarak yetiştirmek tek gayemizdir. Bu amaçla başlattığımız uyuşturucu ile mücadele adlı projemizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu mücadele sizlerin desteği ve duasıyla olacaktır. Bu mücadeleyi verirken asla yılmayacağız. Çünkü uyuşturucuya kurban edilmiş her genç kaybedilmiş bir vatan toprağıdır. Türk gençliğinin teminatı Ülkü Ocakları’dır. Ülkü Ocakları Türk milletinin 57.ci alayıdır. ” dedi.