GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 10-01-2020 13:32

"Buzağılar Ölmesin” Konferansı Düzenlendi

Gölbaşı ilçesinde “Buzağılar Ölmesin” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Adıyaman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ve Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün koordinasyonunda Diyarbakır Dicle Üniversitesi Veteriner fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla Gölbaşı İlçesinde Kaymakamlık toplantı salonunda“Buzağılar Ölmesin” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal ziyaret edilerek projenin ilçe ayağı konusunda bilgi verilerek proje süresince destek talep edildi.

Seminerde Dicle Üniversitesi Veteriner fakültesi öğretim üyeleri “Buzağı ishallerinin tedavi ve korumasındaki kritik noktaları”ve“ Buzağı beslenmesi” konulu eğitim seminerlerini sundular. Ayrıca yetiştiricilere yönelik olarak “Buzağı Beslenmesi” “Buzağı Sağlığı” “Bölgenin Buzağı Hastalıkları” konusunda seminerlerinde ilerleyen günlerde yapılacağı bildirildi.

Toplantıya Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan, Adıyaman Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği başkanı Sırrı Öztürk, Adıyaman Veteriner Hekimler Odası başkanı Orhan Öztürk, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler ile ilçedeki klinisyen  veteriner hekimler katıldı.