EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-02-2020 15:24

Gölbaşı'nda Okul Güvenlik Toplantısı

Gölbaşı ilçesinde yeni eğitim öğretim yılının ikinci dönemi için alınacak güvenlik tedbirlerine yönelik toplantı yapıldı.

Gölbaşı'nda Okul Güvenlik Toplantısı

Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal başkanlığında Belediye Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda, okullar ve çevreleri ile ulaşım konusunda alınacak güvenlik tedbirleri değerlendirildi.

Okulları her açıdan güvenliğin sağlanması gerektiğini belirten Köksal, şöyle konuştu:

"Okul polis uygulaması devam etmektedir. Polis ve jandarma ekiplerimiz görev alanlarındaki okullarda okul müdürleriyle işbirliği içerisindeler. Okul güvenliği dışında uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile mücadele konusunda polis ve jandarma ekiplerimiz işbirliği içerisindeler.

Ayrıca bölgemizde yaşanan deprem sonrası Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Cem Gençoğlu okullarımızı ziyaret ederek, deprem sonrası teknik heyetin okullarımızı tekrar inceleyecek ve rapora göre gerekli çalışmalar yapılacaktır.”

Kaymakam Köksal başkanlığında yapılan Okul Güvenliği Toplantısına, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Koçyiğit, Kurum Müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle muhtarları ve okul aile birliği başkanları katıldı.