GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-02-2020 08:34

İKSAD'DAN YENİ BİR İŞBİRLİĞİ DAHA

Merkezi Gölbaşı İlçemizde olan İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği ile Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi Arasında 15 Şubat 2020 tarihinde İzmir'de iş birliği anlaşması imzalandı.

İKSAD'DAN YENİ BİR İŞBİRLİĞİ DAHA

Swiss Otel'de gerçekleşen imza töreninde konuşan İKSAD Başkanı Mustafa Latif EMEK, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği'nin Amerika Birleşik Devletlerinden  Japonya'ya kadar pek çok ülkede akademik faaliyetlerde bulunan uluslararası bir organizasyon olduğunu belirtti.

Çok sayıda yerli ve yabancı kurum ve üniversite ile işbirliği içerisinde faaliyetlerinin sürdürdüklerinin altını çizen EMEK, Karadeniz için önemli bir araştırma merkezi olan Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi (KARASAM) ile yaptıkları iş birliği protokolünü kapsamında yapılacak faaliyetlerin de önemine vurgu yaptı. KARASAM Başkanı Dr. Abbas KARAAĞAÇLI ise Karadenize her ne kadar 6 ülkenin kıyısı olsa da dünya siyasetinde pek çok ülkenin Karadenizle yakından ilgilendiğini; KARASAM olarak Karadenizle ilgili çok önemli çalışmalar yapıldığını ve imzalanan protokol sonrası ilk olarak mayıs ayında İKSAD'la Giresun'da Karadenize Kıyısı Olan Ülkeler Asamblesi yapılacağını belirtti.