GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 13:43

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 99. Yılı

Gölbaşı ilçesinde İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 99. Yılı

Mehmet Teyfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Belediye Konferans Salonu'nda yapılan program, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir,  konuşmasında , “İstiklal Marşı, bizim istiklalimizin ve istikbalimizin marşıdır. İstiklal Marşı, onurumuzun, özgürlüğümüzün, şeref ve haysiyetimizin marşıdır. İstiklal Marşı’mız çok anlamlı bir duyuru yapmakta, zihinleri: şaşkınlıktan kurtuluşa; kalpleri: sağlam bir duyuşa; bedenleri ise: sağlam bir duruşa çağırmaktadır. Bu nedenle, İstiklal Marşımızdan rahatsızlık duyan kimseler, istiklalimize ve istikbalimize düşman olanlardır.”dedi.

Öğrenciler, şiir okudu, oratoryo gösterisi sundu. Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Programa, Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Belediye Başkan Yardımcısı Memet Oruç, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.