SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-04-2020 10:41

GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ’NE SİPERLİK MASKE BAĞIŞI

Şanlıurfa ‘daki Bağlarbaşı Gençlik Merkezi tarafından Gölbaşı Devlet Hastanesine siperlik maske hibesi yapıldı.

GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ’NE SİPERLİK MASKE BAĞIŞI

Tüm dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan Covid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen üretim faaliyetiyle Şanlıurfa ‘daki Bağlarbaşı Gençlik Merkezi tarafından Gölbaşı Devlet Hastanesine siperlik maske hibesi yapıldı.

Gençlere yönelik atölye ve kulüp faaliyetlerini internet ortamına taşıyan Şanlıurfa’daki Bağlarbaşı Gençlik Merkezi, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerinin alındığı atölyelerde 31 Mart 2020 tarihinden itibaren siperlik maske üretimine başladı.

Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllü gençlerin ürettiği siperlik maskelerden 500 adedi Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne teslim edildi.

Şanlıurfa Bağlarbaşı Gençlik Merkezi Müdürü Mesut BUĞRUL bu zor süreçte bizler için görevleri başında olan sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını, bu salgın sürecinde ellerinden geldiğince sağlık çalışanlarının yanında olacaklarını ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gölbaşı Devlet Hastanesi başhekimi Dr. Selim KUŞAĞLI ; covid-19 virüsü ile mücadele sürecinde sağlık çalışanlarımıza destek veren Şanlıurfa Bağlarbaşı Gençlik Merkezine bu zorlu süreçte gösterdikleri sağduyudan dolayı hastanemiz adına teşekkür ediyorum dedi.