GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 23-04-2020 16:40

Yetişgen'den 23 Nisan Bayramı Mesajı

Türkiye Kamu Sen Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Yetişgen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Milli Mücadelenin 100.Yılı Kutlama Mesajı yayımladı

Yetişgen'den 23 Nisan Bayramı Mesajı

Yetişgen mesajında," Milli mücadelenin 100’üncü yıl dönümünü kutluyoruz. Bu nedenle 23 Nisan’ın ayrı bir anlam ve önemi vardır. Kurtuluş Savaşı devam ederken, İstanbul işgal altındayken, milletvekilleri sürgüne gönderilmişken, 23 Nisan 1920'de yeni devletimizin temellerini oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclis'i açıldı ve egemenlik milletin iradesine verildi" ifadelerini kullandı.
Yetişgen mesajında şunları kaydetti: "Yokluk, imkânsızlık ve her türlü sıkıntıya rağmen milleti esaretin sınırından kurtaran topyekûn verilmiş bir mücadelenin adıdır Türk İstiklâl Harbi. Katledilmiş, cenazesi kaldırılıp toprağa verilmiş bir milletin yeniden diriliş destanıdır istiklâl mücadelesi. Türk milletine Sevr Antlaşması’yla dayatılan, onu esir ve sömürge yapma projesinin reddedilerek, ‘Misak-ı Millî’ beyannamesi uğrunda fidanların, çınarların “bir gül bahçesine girer gibi” ölümü hiçe sayarak “şu kara toprağa” girmesidir. Millî Mücadele, son on yılını savaş meydanlarında, yokluk içinde geçiren bir neslin; Türk Tarihi’nin en sancılı günlerinin yaşandığı bir dönemde Türk bağımsızlık savaşının önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşlarına gösterdiği tam bağlılık ve inançla kendisine çizilen kaderi reddederek kendi kaderini değiştirdiği bir başkaldırının adıdır. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu milli şahlanışın farkında olarak büyümesi en büyük gayemizdir. Zira ancak tarihini iyi bilen milletler, kutsal değerlerine sahip çıkabilir, geleceğine doğru yön verebilir ve vatan savunmasında uyanık olabilir.
23 Nisan; çocuklarımızın özgürce koşup, oynayabildiği, sesleri ile sokaklarımızı şenlendirdiği bir bayram olmalıdır. Bu nedenle çocuklarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak, tüm çocuklara eşit şekilde eğitim hakkı tanımak, çocukların beslenme, barınma, giyinme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok önemlidir.
Türkiye Kamu Sen’in dayandığı kök, uzandığı dallar ve hedefi Milli Mücadele ruhunu ayakta tutma mücadelesidir. Emanet aldığımız Cennet Vatanı gelecek kuşaklara devretmek için her daim canla başla çalışacağız.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor; Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz."