EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-05-2020 16:05   Güncelleme : 11-05-2020 16:05

Gölbaşı'nda berber, kuaför ve güzellik salonları açılmadı

Gölbaşı ilçesinde karantina nedeniyle berberler, kuaförler ve güzellik salonlarının açılışına izin verilmedi.

Gölbaşı'nda berber, kuaför ve güzellik salonları açılmadı

Yaklaşık 50 gündür yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında iş yerleri geçici süre ile kapanan berber ve kuaförler Gölbaşı ilçesinin karantinada olması nedeniyle iş yerlerini açamadı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman, yaptığı açıklamada, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ilçemizde devam eden karantina süreci nedeniyle Valilik ve Kaymakamlık kararları gereğince açılmalarına izin verilmediğini söyledi.

Kocaman, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu karar neticesinde 11 Mayıs’ta berberler, kuaförler ve güzellik salonları açılacaktı ancak ilçemizde uygulanan karantinadan dolayı bu karar karantina bitimine kadar durdurulmuştur.  Şu an için berberler, kuaförler ve güzellik salonları iş yerlerini açamayacaktır. Karantina bitiminde ise berberler, kuaförler ve güzellik salonları hizmete belirlenen kurallar dâhilinde devam edeceklerdir. “

Cumhuriyet Mahallesinde Berber Ustası Sedat Yüksel,  gazetecilere yaptığı açıklamada, “İlçemizde devam eden Covids-19 tedbirleri dolayısıyla karantina altında olduğumuz için berber salonumuzu açamadık, mağdur olduk. Devlet büyüklerimizden bizlere bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz.”dedi.