SİYASET
Giriş Tarihi : 14-07-2020 14:31   Güncelleme : 14-07-2020 14:31

Başkan Yıldırım’dan Başkan Şahin’e Çağrı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi belediyelerine yönelik düzenlenen “Küresel COVID-19 Sonrası Yeni Normal ve Belediyeler Çevrimiçi Toplantısı” TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve bölge belediye başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Başkan Yıldırım’dan Başkan Şahin’e Çağrı

Pandemi sonrası yeni normal süreci ve belediyelerin iyi uygulama örneklerinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Başkan Şahin, Türkiye’nin pandemi sürecindeki başarısına dikkat çekerek bu başarıyı sağlayan unsurları güçlü liderlik, güçlü sağlık altyapısı, merkez ve yerel arasındaki koordinasyon, sosyal güvenlik sistemi olarak sıraladı. Yapılan uluslararası toplantılarda Türkiye’nin pandemi sürecinde pozitif ayrışmasının öne çıktığına dikkati çeken Şahin, merkezden gelen genelgeyi ete kemiğe büründüren belediyecilik anlayışının bu başarıda önemli bir payı olduğunun altını çizdi.

Çevrimiçi düzenlenen toplantıda söz hakkı alan Adıyaman Gölbaşı İlçesi Belediye Başkanı İskender Yıldırım, “Sayın Bakanımız Fatma hanım gerek bakanlığı gerek Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde çok başarılı çalışmalara imza atmıştır. İlçemizde tarım ve hayvancılık çok yaygın değildir. Gölbaşı ilçemizde 6. Bölge teşvikinde olan Organize Sanayi Bölgemiz var. Sayın bakanımızın iş dünyasıyla arasının çok iyi olduğunu düşünüyorum. İstihdam olabilmesi için ilçemize yatırım gelmesi gerekiyor. Bu konuda sayın bakanımızın desteklerini bekliyorum ve kendilerini ilçemizde ağırlamak istiyoruz” dedi.