EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-07-2020 13:29   Güncelleme : 16-07-2020 13:29

Sosyal yardım parasıyla iş sahibi oldu

Gölbaşı ilçesinde geçirdiği kaza nedeni ile bir ayağı engelli olan Ünal çalışkan, pandemi döneminde aldığı sosyal yardım parasıyla salatalık bahçesi kurarak salatalık yetiştirip satıyor..

Sosyal yardım parasıyla iş sahibi oldu

İlçeye bağlı Yukarı Çöplü köyünde çiftçilik yapan ortopedi engelli 2 çocuk babası Ünal Çalışkan, pandemi sürecinde devletten aldığı bin liralık sosyal yardım parasıyla salatalık yetiştirdi. 

"Bahçeyi yetiştirdik ve ürünümüzden ilk hasadı yaptık"

2 yıl önce trafik kazası geçirdiğini ve bir ayağında kalıcı hasar oluştuğunu ifade eden Ünal Çalışkan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın pandemi döneminde ihtiyacı olan vatandaşlara verdiği bin lira sosyal yardım parasını aldım. Bu parayla ne yapabilirim diye düşündüm. Dedemin 4 dönümlük tarlasında salatalık yetiştirmeye karar verdim. Bahçeyi yapma sürecinde akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan yardımcı olanlar oldu. Bahçeyi yetiştirdik ve ürünümüzden ilk hasadı yaptık. Köyümüze örnek oldu. Köyümüzde ilk defa böyle geniş bir arazide salatalık yetiştirdik. Geçinmemize akrabalarımız yardım ediyor.530 Lira da sosyal yardım alıyorum. Salatalığı perakende olarak kendim satarsam 2 liradan satılıyor. Toptan satarsam 1,25 liradan satılıyor. Toptan sattığımızda İşçi parasını karşılayamadığımız için işçi çalıştıramıyoruz. Yapabildiğimizi yapıyoruz. Allah devletimizden razı olsun" dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :