Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 03:27

Gölbaşı Kaymakamı Köksal, Basın mensuplarıyla İle bir araya geldi

Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, İlçemiz basın mensuplarıyla bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 10:22   Güncelleme : 23-10-2020 10:22
Gölbaşı Kaymakamı Köksal, Basın mensuplarıyla İle bir araya geldi

Kaymakam Mutlu Köksal, burada yaptığı konuşmada, demokrasinin temel taşlarından olan basının, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu söyledi.

 

Köksal, konuşmasında şunları kaydetti:

 

                 “Basın,  kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

                Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

 Toplumu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

 Zorlu çalışma şartlarında mesleklerini icra eden basın mensuplarımızın sorun ve sıkıntılarını çözmek adına biz de elimizden geleni yapacağız. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli basın çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum."

 

Düzenlenen programa yerel gazete temsilcileri ve ulusal ajans muhabirleri katıldı.

 

Haber MerkeziHaber Merkezi