YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-01-2021 14:01   Güncelleme : 12-01-2021 14:01

Sokak kedilerine kendini adadı

Gölbaşı ilçesinde 40 yaşındaki Kadir Yetişgen, sokak kedilerini her gün kendi imkânları ve sosyal medyadaki hayırseverlerin desteğiyle besliyor.

Sokak kedilerine kendini adadı

Adıyaman’da bakımını üstlendiği sokak kedileriyle vaktinin büyük bölümünü geçiren Kadir Yetişgen, hayvan sevgisiyle örnek oluyor.

Her geçen gün sayıları artan hayvanları sahiplenerek doyurmak için büyük emek harcayan Kazancı, sokak kedilerini hazır mamalarla besliyor.

Sosyal medyada 15 bin takipçisi olduğunu belirten Kadir Yetişgen,  20 yıldır sokak hayvanlarını beslediğini ifade ederek daha önce kendi imkânlarıyla mama aldığını daha sonra ise işsiz kalınca sosyal medya takipçilerinin yardımlarıyla sokak kedileri için mama aldığını söyledi.

Kadir Yetişgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Gölbaşı ve köylerinde bulunan sokak kedilerine elimden geldiğince yardım etmek istiyorum. Turizmde çalışırken de çalıştığım bölgedeki sokak hayvanlarını besliyordum.  İnsanlardan isteğim mama dağıtanlara müdahale etmesinler. Sevmiyorsanız da zarar vermenize gerek yoktur. Herkesin mama konusunda duyarlı olmasını bekliyorum.  Yemek ve su ihtiyaçlarının insanlar tarafından karşılanmasını istiyorum.”