SİYASET
Giriş Tarihi : 14-02-2021 22:43   Güncelleme : 14-02-2021 22:43

Kadına Karşı Şiddete Hayır

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Doğan Karakuş, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada kadına şiddet olaylarını kınadı.

Kadına Karşı Şiddete Hayır

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Doğan Karakuş, açıklamasında şunları kaydetti:

"Günümüzde yalnızca kadın olmaları nedeniyle cinsiyete dayalı ayrımcılığa uğrayan, şiddete maruz kalan kadın sayısının giderek arttığını görmekteyiz. Yapılan tüm eğitim, bilinçlendirme çalışmalarına ve yasal düzenlemelere rağmen kadınların temel hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesi engellenememektedir.
Kadınlara yönelik şiddeti doğuran ve bunu sistematik hale getiren tutum ve davranışları ortadan kaldırmak için bireylerin ve toplumun kadına bakış açısını değiştirecek zihniyet dönüşümü yaratacak politikaların ortaya koyulması ve samimi bir şekilde ısrarla uygulanması zorunludur.
Bizler  Parti olarak kadınlarımıza  yüzde 75  yönetimde söz hakkı vererek, onların bizler için ne kadar degerli olduğunu  gözler önüne sermekteyiz .
Kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması mücadelemizi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğimizi birkez daha dile getiriyoruz .
 14 şubat Sevgililer gününde Yenilik Partisi olarak, kadına karşı şiddete hayır diyoruz."