GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 16:15   Güncelleme : 08-03-2021 16:15

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Doğan Karakuş'un, Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı.

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Doğan Karakuş, mesajında şunları belirtti:
"8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü; tüm dünyadaki emekçi kadınların; kendilerini ailede, toplumda, siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda eşit bir birey olarak görmeyen zihniyetlere karşı dayanışma ruhuyla hareket ederek; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının ihlal edilmesinin ortadan kaldırılması için gerekli eğitim, kültür, ekonomik ve yasal alanda çalışmalar yapılması taleplerini dile getirdikleri MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR.
         Bugün yürütmekte olduğumuz mücadelede çok daha fazla dayanışmaya ihtiyacımız vardır. Kadınlar olarak bizler başka bir dünyanın mümkün olabileceği çığlığını omuz omuza atmak durumundayız.
Şiddetsiz”, yaşam haklarına saldırılmadığı bir dünyada yaşanması istiyoruz. Bu durumun toplumda kadını güçlendirmeden mümkün olamayacağı düşünüyoruz. Güçlendirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor ve yapılmasını da bekliyoruz.
Kadın hakları değil, kadınların insan hakları… soyut eşitlik değil, kadın lehine pozitif ayrımcılık… toplumsal ve siyasal görevlendirmelerde ehliyet ve liyakat ile yetinmek değil, bunların yanına “KOTANIN” da konulması.
Bizler YENİLİK PARTİSİ olarak yüzde elli kadın ve yüzde elli erkek eşitliği ile kadınlarımıza partimizin her kademesinde görev vermiş bulunmaktayız .
Kadının toplumun her alanında isdihtam edilmesi gerektiğini onlara fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini savunmaktayız .
Çünkü kadın ana ,kadın emek,kadın eş ,kadın aş ,kadın toprak ,kadın üretim ,kadın cennetin ayaklar altına serildiği tek varlıktır ..
Bu nedenle artık ezilen,hakaret edilen ,hor görülen ,öldürülen kadınların olmadığı bir dünya temennisinde bulunuyorum .    Siyasete hukuka, dünyaya ve yaşama dair sözümüz var” diyerek devam ettiğimiz mücadelede bu farkındalık uğruna çabalayan tüm kadınların 08 Mart Dünya Kadınlar Günü ,bütün Kadınlarımıza kutlu olsun."